kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Відсійте дешевих клієнтів

   Час - валюта 21 століття. Час - гроші. Хочете знати, як найраціональніше використовувати ресурси вашого бізнесу і протягом найближчого часу підвищити рівень продажів?
    Один з методів - підвищити якість ваших клієнтів. У вас має бути якась планка, нижче за яку ви не повинні опускатися. Скажу простіше: бізнес не повинен працювати ради виживання. Не варто вилізати зі шкіри, аби отримати дешеве замовлення. У вас є планка і клієнтам, які хочуть отримати все практично за нічого, сміливо делікатно відмовляйте (навіть тим, хто з піною з рота доводить свою правоту і трясе дешевшою комерційною пропозицією від конкурента).
   Але тут у вас відразу абсолютно справедливо виникає питання!Ти тут говориш про відсіювання клієнтів, а чи не знизяться продажі, тим більше криза на дворі? - Так, продажі спочатку знизяться, але слідує посилено зосередиться на залученні дорожчих клієнтів. Один дорогий клієнт принесе грошей від замовлень більше, ніж декілька дешевих клієнтів. Не варто розбазарювати свій час і ресурси на величезну кількість дешевих клієнтів. Сфокусуйтеся на великих і крупних клієнтах.
   Тут є ще і ряд вигод і переваг. Подібне притягується до подібного (неприложный закон тяжіння). Великі клієнти працюють з великими клієнтами і можуть привести до вас великого клієнта, дешеві з дешевими і можуть привести дешевого клієнта (воно вам треба?).Перед початком роботи з вами великий клієнт найшвидше попросить вас або відгук від клієнта, з яким ви вже працювали, або, хоч би захоче взнати, яким клієнтам ви продавали товари або послуги. І навіть якщо в цьому списку будуть хоч і мало (або навіть один), але солідні клієнти, укласти операцію буде легко. Клієнт побачить, що подібні до нього вже працювали з вами, а раз так, то і промайне думка, що і йому можна з вами працювати.
   Ну і додатково напевно низькі ціни можуть викликати у великого клієнта сумніви і настороженість, а коли ви чітко знаєте свою планку і кордони, ви показуєте упевненість у ваших продуктах і послугах, що така ціна береться не з бордочка.
І тут у вас знову і абсолютно справедливо виникне питання: ти пропонуєш відмовитися від дешевих клієнтів, але якщо вони складають більшу частину клієнтської бази? Ти пропонуєш зрубати по корінь наш бізнес? - Звичайно ж ні. По-перше, починайте розділяти тих дешевих клієнтів, які віднімають у вас найбільшу кількість часу і приділяйте їм все менше уваги. У вас мають бути свої часові рамки. В більшості випадків виходить, що клієнти самі можуть вирішити свої дрібні проблеми або з'ясувати якісь технічні моменти, без сторонньої допомоги.По-друге, підвищення планки в більшості випадків приведе не до відвалу більшості клієнтів, а до збільшення замовлень від них, особливо, коли вони бачитимуть, що ви працюєте з солідними клієнтами і захочуть прагнути до них. А ті, хто відвалиться, означає це не ті клієнти, з якими із-за дешевизни вам слід працювати.
   Але не варто на перших парах задирати планку дуже високо. Робіть все поступово. Спочатку залучайте великих клієнтів, а потім вже відсівайте непотрібних. Якщо ж відразу відсівати непотрібних, не знайшовши їм вигіднішу заміну, утворюються порожні, незаповнені місця, що може серйозно негативно позначитися на вашому бізнесі. Ви ж не звільнятимете співробітників, не знайшовши їм заміни? Так само і з клієнтами.
А той, хто з вас ще до цих пір вважає, що клієнт завжди правий, прочитайте цей пост.


Ми в Facebook