kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Телереклама наближається до логічного краху

   Консалтингова компанія McKinsey випустила дослідження, основна теза якого зводиться до того, що в 2010 році реклама на телебаченні працюватиме приблизно в три рази менш ефективніше, ніж в 1990-м року (вирізки з доповіді публікує Advertising Age).
   Втрати приблизно в 15% експерти McKinsey списують на загальне зростання цін на розміщення реклами, 23% - на те, що на той час все більше і більше людей просто вимикатимуть телевізор на час рекламних пауз, 9% рекламодавці втрачають по своїй власній дурості або по дурості рекламних агентств, що працюють з ними, які виявляться не здатні закласти в ролик однозначний рекламний месседж. Але найбільші втрати - порядка 37% експерти McKinsey списують на розмитість самого рекламного повідомлення в роликах.

   Підстави для таких загрозливих висновків у авторів доповіді є. За останні десять років витрати компаній на рекламу на телебаченні в прайм-тайм виросли приблизно на 40%, тоді як популярність реклами впала майже на 50%. Компанії платять за рекламу все більше, а результату все одно немає - це головна проблема сучасних медіа, причому не лише телебачення, але і радіо, і друкарських ЗМІ, стверджують автори доповіді.
   Не пішло про запас телебаченню і розвиток високих технологій, комп'ютерів, мобільних телефонів, MP3-плейерів, інтернету і ігрових приставок. Всі ці технічні новини привели до того, що сучасні діти дивляться телевізор майже удвічі менше, ніж їх дорослі батьки, зате на 600% (!) більше їх проводять часу в інтернеті.
   Побоювання експертів McKinsey підтверджують і дані інших досліджень. За даними ForresterResearch, молодь у віці від 18 до 26 років вже зараз проводить більше часу в інтернеті, ніж перед телевізором, і ті ж блоги мають для них куди більший авторитет, ніж те, що вони бачать на телеекрані.
   «До 2010 року споживча поведінка людей і їх відношення до медійного простору взагалі істотно зміняться», - коментує ці зміни Том Френч (Tom French), глава McKinsey. Втім, як запевняє Емі Гугенхайм Шенкам (Amy Guggenheim Shenkan), старший аналітик McKinsey в Сан-Франциско, навіть такі зміни не змусять рекламодавців повністю відмовитися від реклами на телебаченні і вкладати більшість рекламного бюджету в інтернет. «Торік сектор інтернет-реклами у всьому світі досяг об'єму в 12,5 млрд доларів, - помічає вона, - до кінця 2007-ого року цей показник буде в рамках від 18 до 25 млрд доларів. Але говорити про поразку телебачення поки рано: об'єм телевізійного ринку реклами сьогодні складає 68 млрд доларів».
   Проте Том Френч все ж вважає, що поступово рекламодавці вирушатимуть з телебачення і робитимуть ставку на інтерактивне спілкування зі своїми можливими клієнтами. Величезну роль в маркетингу в подальше десятиліття, за його словами, гратимуть всі види клієнтоорієнтованих каналів: call-центри, інтерактивні інтернет-сервіси, direct marketing і аналогічні інструменти. Ця схема вже працює в телеком-індустрії, підкреслює Френч, де приблизно 44% покупок робиться під впливом того, що клієнтові говорили в процесі спілкування з ним перед продажем.

Ми в Facebook