kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Сила бренду і лояльність споживачів

    Впізнанність бренду сприяє збільшенню продажів - це практично аксіома. Але як довести цю елементарну річ керівникові? Не секрет, що маркетологи буквально вибиваються з сил, придумуючи нові способи залучити клієнтів, але керівництво часто не розуміє їх зусиль.
   Допомогти цьому горю можуть результати дослідження «Ромір», який в квітні склав рейтинг впізнанності салонів стільникового зв'язку за результатами опиту 1753 чоловік старше 14 років у восьми містах-міліонах. Найбільш впізнанною мережею виявилася «Євросєть» - 74,7% опитаних пригадали про неї без підказки, а з пред'явленням списку компаній її знайомої назвали вже 88,9% учасників дослідження. Другою по впізнанності є компанія «Менс» - магазини цієї мережі спонтанно визнали 60,5% опитаних, а за списком - 79,8%. Третьою виявилася мережа салонів мобільного зв'язку «Мобілочка». Її пригадали 33,1% учасників опитування, а за списком - 63,9%. На четвертому і п'ятому місцях знаходяться компанії «Діксис» і «Беталінк» - про них пригадали навіть по підказці менше 50% опитуваних.

   Відсоток тих, що відвідали вказані мережі виявився в прямій залежності від впізнанності, тобто чим краще учасники інтерв'ю знають про мережу салонів, тим частіше вони їх відвідують, що, втім, не дивно.
   Але, власне, саме цікаво починається далі, коли ми намагаємося порівняти, наскільки популярність допомагає у відвідинах. Грунтуючись на даних «Ромір», я прорахував цю залежність. І виявилось, що тут популярність також грає на руку компанії: чим відомо бренд, тим більше лояльних покупців.
    Самий кращий результат - в «Євросєтіі». Її відвідали трохи більше 72% з тих, хто знає цю компанію і зміг назвати її без підказки. Якщо поглянути відносно всіх опитаних, хто назвав «Євросєть» як відому йому мережу салонів стільникового зв'язку, то що відвідали виявиться вже ледве більше 60%, що, втім, також є значним результатом і, як і раніше, це самий кращий результат.
   «Менс» відвідали близько що 64% назвали цю компанію без підказки і близько 49% всіх, хто знає про неї.
   «Мобілочку» відвідали близько 60% тих, хто зміг пригадати цю мережу відразу і близько 31% тих, хто пригадав про неї після підказки.
   «Діксис» - близько 21% і 44% відповідно.
   «Беталінк» - близько 16% і 46%.
   Той факт, що люди більш схильні відвідувати ті магазини, які знають краще, говорить і той факт, що окрім перерахованих п'яти мереж спонтанно були названі і інші салони. Таких відповідей набралося 34,5% від всіх опитаних, а відвідали ці магазини лише 3,2%, що складає менше 10% від тих, хто назвав ці салони спонтанно (проти «гіршого» аналогічного результату в «Діксис» - 44%).Ми в Facebook