kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Що я роблю, коли угода не відбулася

   Сьогодні подумав, що багато «продавці» зовсім не знають, як перетворити невдалі стосунки з клієнтом собі на благо. І підготувати грунт для подальших стосунків.
   Часто помічаю, як продавці лають клієнтів, примовляючи, що ті лише пудрять їм голову і займають час. І з посмішкою на обличчі згадую історію, яка зробила мене більш досвідченим і навчила мене заробляти там, де останні сходять з дистанції.
   Близько року тому до мене звернулася жінка. З проханням підшукати їй квартиру. Природньо якнайкраще і дешевше. До таких запитів я вже звикся і не дивувався. Я з радістю взявся до нової роботи. Але хто ж тоді знав, що Галина Борис виявиться самим моїм складним клієнтом. Вона була дуже критична і прискіплива до дрібниць, раз у раз звинувачувала мене в непрофесіоналізмі і некомпетентності. Пару разів я просто виходив з себе і ледве стримував себе щоб не зірватися. Але якась невідома сила не давала мені зробити це і вела мене вперед. Хоча  з кожною зустріччю у мене виникало бажання сказати їй все, що накипіло і кинути роботу з нею.

   Найнесподіваніше сталося по закінченню двох тижнів. Галина Борис подзвонила мені і сказала, що обставини змінилися, і вона більше не бажає купляти нерухомість.
   У мене просто щелепа відвиснула. Стільки зусиль, стільки часу, за цих пару секунд доки я знаходився в шоці, я встиг себе звинуватити у всіх гріхах, і найголовніше в нездатності правильно визначати клієнта.
   Обгрунтувавши ситуацію, Галина Борис, замовкла, даючи мені можливість відповісти. Як мені хотілося тоді заволати. Але замість цього я пробурмотів: «Шкода, що я так і не зміг підібрати для вас відповідний варіант. Сподіваюся я зможу бути вам корисний, якщо ситуація зміниться. Завжди радий попрацювати з вами». І повісив трубку.
   Саме цей момент змінив все моє відношення до клієнтів, яким я так і не зміг продати.
   Галина Борис, звичайно навряд чи ви зараз читаєте цей пост. Але все таки хочу виразити їй величезну вдячність за ті можливості, яка вона надала мені.
   Річ у тому, що вона була така зворушена моїм трепетним відношенням до неї, що розповіла і напевно не перестає розповідати про мене всім своїм знайомим і приятелям.
   І лише завдяки її рекомендаціям у мене за плечима вже 3 успішних операції.
   Який висновок всього цього?
   Не варто нехтувати клієнтами, конкуренція і так висока. Хто знає, що станеться в майбутньому. Зіпсувати відношення простіше пареної ріпи, а ось справити враження - спробуйте.
   Завершуючи відношення з клієнтом важливо залишити про себе хороше враження. І попрощатися з клієнтом як можна ніжніше. Думка про людину складається по останніх вчинках.

Ми в Facebook