kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Читати статтю на російській мові: Рекламная кампания. 12 критериев выбора клиентов

Рекламна агенція працює з клієнтами – рекламодавцями. Є два способи отримання рекламодавців – активний та пасивний. Активний спосіб передбачає пошук рекламодавців самою рекламною агенцією, яка пропонує себе клієнту. Пасивний спосіб забезпечує те, що сам клієнт, майбутній рекламодавець, звертається до рекламної агенції.
Активний пошук замовників передбачає те, що досвід роботи рекламної агенції не може бути секретом. Навпаки, агенції вигідно ознайомити потенційного клієнта зі своєю працею з іншими фірмами. Рекламна агенція повинна створити собі імідж надійного і творчого партнера, який має талановитих і відповідальних працівників.
Д. Огілві пропонував такі критерії добору клієнтів:
 1. Продукт має бути таким, щоб ви пишалися, рекламуючи його.
 2. Ніколи не приймайте замовлення, якщо не розумієте, що можете його зробити краще за інших.
 3. Уникайте реклами продуктів, продаж яких протягом тривалого часу спадає.
 4. Точно і своєчасно погоджуйте з клієнтом вартість ваших послуг («Ми, — говорив Д. Огілві, — балансуємо на лезі ножа, між добрим обслуговуванням наших замовників і нашим банкрутством або поганим обслуговуванням і втратою роботи»).
 5. Зважте, чи вистачить у вас сил розробити справді унікальну рекламу для ваших клієнтів.
 6. Не забувайте, що відносини між рекламодавцем і рекламним агентом майже так само інтимні, як між пацієнтом і лікарем.
 7. Уникайте замовників, які ставлять рекламу на останнє місце в маркетингу.
 8. Не беріться за рекламу нових продуктів раніше, ніж вони пройдуть лабораторні випробування, або коли вони не становлять одного цілого з іншими, добре відомими вам, продуктами.
 9. Ніколи не беріть замовлення в якихось великих асоціацій виробників, оскільки буде занадто багато вимог та «інстанцій» для погодження («надміру вимог, надміру цілей і завжди надто мало грошей»).
 10. Зустрічайтеся з клієнтом безпосередньо. Рекламна агенція завжди перебуває в досить складному становищі, оскільки перш ніж запропонувати свої послуги, вона має отримати від клієнта докладну інформацію про нього самого і його продукт.
 11. Обов'язково вивчіть реакцію замовника на інформацію про те, що його продукт має якісь вади. Гордість виробника за свій продукт майже завжди засліплює його, хоч нині, як каже Д. Огілві, «я помітив усезростаючу тенденцію з боку клієнтів — привітати прямоту, особливо якщо вона базується на результатах дослідження думки споживачів товарів».
 12. Пам'ятайте, що найбільш прибутковою є реклама продукції з низькою ціною, універсальним призначенням, частим споживанням («Вона приносить значні прибутки і створює більші можливості для різних експериментів, ніж дорогі товари тривалого користування»).
Зі свого досвіду, можу сказати – не потрібно занадто догоджати клієнту. Тобто, якщо ви придумали, наприклад, рекламу якогось продукту, і ви впевнені в ефективності цієї реклами – тому, що ви є професіонал, а клієнту вона не сподобалась – не змінюйте свого рішення. Переконайте рекламодавця у правильності вашого твердження, аргументуйте своє рішення. Тепер уявімо собі ситуацію, що ви погодились і прийняли до уваги прохання про, на ваш погляд, неефективну рекламу. Пройшов деякий час, реклама не виправдала себе і вкладені в неї кошти. Що ж буде робити рекламодавець? – Звичайно ж він буде критикувати вашу фірму в непрофесійності надання рекламних послуг, і не думайте, що він згадає як ви його переконували в неефективності запропонованої ним реклами, хоча ви і пропонували, можливо, кращий варіант. Отож, в такому випадку, вашій агенції загрожує критика та заплямовування репутації. Тож будьте професіоналом своєї справи! Вмійте переконувати!

Ми в Facebook