kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Продакшн

   Як би не хотілося студіям перейти на більш грошові ємкі і престижні кінематографічні проекти, продакшн рекламних роликів залишається для них основним джерелом доходу, самі студії - стартовими майданчиками для майбутніх кінорежисерів, а нам залишається чекати, поки з реклами вилупляться наші власні Лінчі, Паркери, Річі і Спілберги, що теж не цуралися реклами.
   Коли режисер відмалював своє режисерське розкадровування, насичене деталями, які не вистачало в агентській, і розбиту на знімальні плани, а продакшн остаточно затвердив виробничий кошторис і терміни, починаються зйомки. Вони-то йдуть швидко.
   Але після зйомок - довгий і нудний постпродакшн: процес остаточної поліровки і лакування, озвучування, підфарбовування і дороблення змонтованого ролика. Триває він від декількох днів до декількох місяців, до тих пір, поки змучене агентство і шарпнутий продакшн під час презентації чергового варіанту клієнтові не почують від людини, що насупилася, сакраментальну фразу на чисто українській рекламній мові: «ОК. Я як би fine з цим option’ом.» Що в перекладі з рекламної мови на звичайну українську означає: «Дякую всім».

   Кожен крок в процесі продакшн документується і підписується учасниками: це повинно гарантувати клієнтові, що той отримає ролик, в точності відповідний чеканням. Повинно гарантувати, але не гарантує.
   Ніколи і ніде в світі кінцевий результат не відповідав сповна нічиїм чеканням. Остаточний ролик - компромісний продукт колективного продакшн, а тому ніколи не зможе задовольнити одночасно всіх учасників зйомок. Клієнт обмежуватиме агентство, агентство терзатиме режисера, а режисер зніматиме те, що йому вдалося відбити у замовників - агентства і клієнта, або те, що він сам намалював в своєму розкадровуванні і наобіцяв перед зйомками.

Ми в Facebook