kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Портфоліо - ваш головний документ, необхідний для роботи в мережі

   Про значущість портфоліо для топ-моделі сперечатися не прийнято. Жодне модельне агентство навіть розмовляти з нею не стане, якщо у претендентки не буде цього інструменту самопродажу. Не лише солідні веб-сервер-студії, але і фрілансери, що займаються веб-сервером-дизайном, старанно складають колекцію своїх робіт. А ось в середовищі копірайтерів до цих пір обговорюють - чи потрібно портфоліо людині, яка пише статті для їх подальшого  розміщення в Мережі Інтернет.
   Дуже часто деякі копірайтери гордо заявляють: «Я - майстер! А в портфоліо мають потребу лише новачки»  найцікавіше, що початківці фрілансери від копірайта інколи вірять своїм більш дослідним побратимам по цеху, а у результаті залишаються без замовників і роботи.
   Чи так потрібно портфоліо копірайтеру і як його грамотно створювати?

   На перше питання можна відповісти чітко і однозначно: Так! Портфоліо вам необхідно, і, якщо вам ще не відмовляли в здобутті замовлення через його відсутність або не вимагали його з першої хвилини спілкування, то у вас просто все ще попереду.
   Портфоліо - це ваш основний документ, необхідний для роботи в Мережі, це ваша вірча  грамота, без якої жоден солідний замовник обговорювати з вами можливість роботи не стане. Це прекрасно знають досвідчені копірайтери, і, виступаючи із заявами про те, що портфоліо не потрібне, ретельно пестять і леліють власне. Все дуже просто - яким би талантом ви не володіли, без портфоліо ви їм не конкурент, і переконувати вас в тому, що воно не потрібне, їм просто вигідно.
   До формування портфоліо треба підходити з великою ретельністю. Варто відзначити, що існують неголосні правила хорошого тону, які краще не порушувати. Здаючи замовникові роботу, слід уточнити, чи можете ви розпоряджатися засланням на опубліковану в Мережі роботу, і лише отримавши дозвіл, ви можете включати її в свій творчий альбом. Деякі копірайтери по-наївності міркують про авторське право. Все це насправді існує, але мається на увазі при взаємодії із замовником абсолютно інше. Замовник оплачує ваш текст, і має право при публікації поставити під ним власний підпис. Якщо ви настільки трепетно відноситеся до написаного, краще замовлень, де вам відмовляють в розпорядженні засланнями, не братися.
   Ще  однією грубою помилкою копірайтерів є фактична републикація тексту, коли на якому-небудь ресурсі сплачений замовником текст викладається копірайтером повністю. Цього робити ні в якому разі не можна, оскільки тим самим ви можете серйозно підвести людину, яка замовила і сплатила вам цей текст.
   Якщо ви хочете помістити в портфоліо розміщену в Мережі роботу, то ви маєте право дати лише заслання на сторінку або ресурс, де вона опублікована. Тексти ви можете розміщувати в своєму портфоліо лише ті, які або не продані, або написані вами для самопрезентації спеціально.
   Варто також задуматися і про те, в якому вигляді ви формуєте каталог виконаних вами робіт. Багато бірж фріланса вітають формування списків безпосередньо на власних ресурсах. Якщо вам байдуже, чи працює ваше портфоліо на здобуття нових замовлень чи ні, розміщуйте його там. Лише майте на увазі, що замовник разом з вашим портфоліо розглядає десятки інших альбомів, де можна ознайомитися з роботами максимально швидко і вибрати із загального переліку роботи тієї тематики, яка його цікавить.
   Ми не сумніваємося, що наша стаття переконала вас в необхідності створювати портфоліо, а також застерегла від помилок, здатних зіпсувати вашу репутацію і привести до відмови від співпраці з боку потенційних замовників. Слідуючи нашим рекомендаціям, ви зможете отримувати значно більше замовлень.

Ми в Facebook