kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Особливості маркетингу у сфері послуг

   Маркетинг у сфері послуг набуває всього більшого поширення у зв'язку з розвитком самої сфери послуг, що займає в розвинених державах вже більше 50% економіки. За винятком стандартних елементів Marketing Mix (продукт, місце, ціна і просування) у сфері послуг важливу роль грають такі елементи, як люди, матеріальні свідоцтва і спосіб пропозиції послуг.
  За великим рахунком послуги надаються безпосередньо людьми, при їх прямій участі, що заставляє керівників приділяти особливу увагу своїм кадрам. Потрібно не лише знайти тямущого працівника, але і частенько навчити і найважливіше - утримати. Фахівцеві з маркетингу слід виробити сценарії і норми спілкування персоналу з клієнтами, а також стежити за їх виконанням. Також слід упровадити фірмовий стиль в одязі службовців

.
   Послуги невідчутні, але їм постійно супроводять сповна відчутні, матеріальні свідоцтва. Подібними свідоцтвами сповна може служити офіс або інше місце надання послуги, сувеніри, предмети інтер'єру, зовнішній вигляд персоналу. За винятком візуальних матеріальних свідоцтв можливо використовувати запахи, звуки, в принципі впливати можна на всі органи чуття. Все це в сукупності і розвиватиме зв'язок клієнта з Вашою фірмою і послугою. Як ви вважаєте, з чим повинна асоціюватися ваша полуга/фірма у клієнта? З професіоналізмом? Безпекою? А може просто з надійністю?
   Бажано, аби спосіб надання послуг був не один. Велика частина послуг може бути надана по телефону або "вдома" - у відсутності особистого контакту. Не слід недооцінювати такі способи пропозиції послуг, залиште клієнтам можливість вибору, прагніть не обмежувати їх своїми рамками. Розширення спектру послуг дозволяє збільшити круг потенційних клієнтів, що спричиняє за собою ряд позитивних наслідків - підвищення впізнанності, збільшення виручки і так далі
  Потрібно усвідомлювати, що якість послуги важко оцінити, деколи навіть після її надання. Найбільшу важливість при виборі компанії для більшості клієнтів має - плата за послугу (багато людей не сумніваються, що вона прямопропорційна якості), а також відгуки інших клієнтів (найбільшою мірою рекомендації знайомих). Високий ризик при виборі фірми є причиною збільшення прихильності серед вже задоволених клієнтів. Маркетинг у сфері послуг займає особливе місце, куди значиміше, ніж в будь-якій іншій сфері економіки.

Ми в Facebook