kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Навіщо потрібно шукати свою цільову аудиторію

   Мені дуже часто приходять листи з проханням порадити, як заробити в Інтернеті тим або іншим способом. І дуже часто у інтернет-користувачів виникає думка продавати з сайту свій або чийсь літературний (художній) твір: розповідь, повість, вірші.
   Давайте передбачимо, що ви створили свій сайт і виставили на нім інформацію про продаж вашої власної розповіді.
   Що люди перш за все шукають в Інтернеті? Правильно - інформацію. Люди шукають інформацію, яка їм дуже потрібна, може допомогти їм вирішити їх проблеми або відповідь на їх питання. Люди шукають інформацію за допомогою пошукових запитів, наприклад таких: "як боротися з облисінням", "як вилікувати простатит". Я не сумніваюся, що якщо вони знайдуть відповідну інформацію в Інтернеті, вони готові будуть заплатити за цю інформацію.
   Чи будуть люди шукати в Інтернеті книги Сидора Сидорова, якщо Сидір Сидоров їм абсолютно невідомий ні як людина, ні як письменник? Чи будуть вони шукати в Інтернеті книги, які можна просто почитати на дозвіллі? Ні. Люди шукають ІНФОРМАЦІЮ, а не чтиво. За чтивом вони підуть в найближчий книжковий магазин.
  Тому навряд чи Сидір Сидоров заробитьє в Інтернеті гроші, пропонуючи на продаж свої літературні твори.
  Продавати через інтернет одночасно і легко, і важко. Легко тому, що Інтернет - це величезна аудиторія, серед якої напевно знайдуться ваші потенційні клієнти. Важко тому, що потрібно знайти цих декількох потенційних клієнтів, готових до того, аби купити у вас ваш продукт (послугу). Марно пропонувати ваш продукт всьому Інтернету відразу. Американський мільйонер Corey Rudl, що заробив свій перший мільйон доларів саме в Інтернеті, говорить: "Якщо ви не знайшли свою цільову аудиторію, означає ви вже свідомо програли".
   Наприклад, ви плануєте продавати в Інтернеті ліки від простуди. Відмінні ліки, що чудово допомагають при будь-якому виді простуди. Вам здається, що вашими покупцями може бути величезна аудиторія Інтернету, адже кожен з нас одного дня захворіє. Але уявіть, де ви знайдете свою цільову аудиторію, як ви знайдете в Інтернеті хворих людей, яким терміново потрібні ваші ліки? Ніде і ніяк. Немає такого певного місця в Інтернеті, куди заходять саме такі відвідувачі - люди, що тільки що підхопили простуду. Існує ще одна перешкода для розвитку подібного бізнесу в Інтернеті - навіть якщо ви переконаєте людей в безперечній користі і дієвості ваших ліків, мала вірогідність того, що вони куплять подібні ліки в Інтернеті. Навіть якщо ваші ліки унікальні, такі, що володіють неймовірно корисними властивостями. Люди звикли купувати ліки в аптеці. Якщо ви встали вранці і відчули сильне нездужання, що ви зробите: підключитеся до Інтернету в надії знайти чудодійні ліки від простуди або кинетеся в найближчу аптеку? Я думаю, другий варіант найбільш вірогідний.
   З іншого боку, якщо ви хочете продавати в Інтернеті курс "Як самостійно виготовляти коштовності", знайти свою цільову аудиторію вам не складе труднощів. Оскільки в Інтернеті існують спеціалізовані телеконференції, дискусійні групи, поштові розсилки і сайти, об'єднуючі людей, які хочуть навчитися робити коштовності самостійно, у себе вдома. (Природньо, Corey Rudl веде мову про англомовні телеконференції, дискусійні групи, поштові розсилки і сайти. Не знаю, чи є подібні організовані інтернет-майданчики в Рунеті. - Н.Ф.). Це дуже невеликий ринок, в цьому немає сумніву. Але його гідність в тому, що його легко знайти.
   Якщо ви легко зможете знайти велику цільову аудиторію для свого продукту (товару), то не сумнівайтеся, ви зможете заробити великі гроші. Якщо ви легко знайдете невелику цільову аудиторію, то зможете заробити меншу кількість грошей. Але все одно ви  заробите гроші. Але якщо ви не зможете знайти ні велику, ні маленьку цільову аудиторію, то ви не зможете заробити  в Інтернеті.
  Розглянемо ще один приклад. Допустимо, ви зібралися продавати через інтернет пілюлю, яка знижує рівень холестерину в крові. Більш того, ваша пілюля підвищує ще і працездатність людини і сприяє зниженню ваги. "Хто є вашою цільовою аудиторією?", - запитаю я. "Та будь-яка людина в Інтернеті", - відповісте ви. Тому що, за вашими словами, кожна людина потребує подібної пілюлі. Кожна людина заклопотана підвищеним рівнем холестерину в крові, кожна людина хоче бути більш працездатною, і практично кожен хотів би скинути зайву вагу. "Ви вже програли" - відповім я.
   Чому? Та тому що: необхідність в продукті і бажання його придбати - це дві різні речі. Ви вважаєте, що цей продукт необхідний просто кожній людині. А я ось вважаю себе здоровою людиною, не вірю в чудодійні властивості вашої пілюлі, не вірю вам і нічого не збираюся у вас купувати. От як ви зможете мені продати ваші пігулки? Ніяк.
   Ваші пігулки захочуть купити лише ті люди, які заклопотані  станом свого здоров'я, рівнем холестерину в крові, бажають підвищити свою працездатність і, можливо, скинути вагу. І ваше завдання - знайти саме цю цільову аудиторію.
   В Коррі Рудела я знайшла відмінний приклад, як, правильно складаючи рекламне оголошення, можна досягти неймовірної його ефективності.
Будучи молодшим, Коррі Рудл написав книгу про автомобілі і продавав її в Інтернеті за допомогою наступного оголошення: "Як заощадити гроші на ремонті вашого автомобіля, на вжитку бензину, на автострахуванні". Він передбачав, що таке оголошення допоможе охопити йому максимальний ринок потенційних покупців його книги.
   По ходу поточних продажів Коррі Рудл провів дослідження і виявив, що 73 відсотки людей, що купували його книгу, купували її тому, що збиралися в найближчі два тижні купувати новий автомобиль,  і їм потрібна була інформація про те, як купувати нову автомашину. У книзі Коррі Рудела були всього дві глави, присвячені покупці нового автомобіля, зокрема, про те, як зуміти купити новий автомобіль за максимально низькою ціною, менше   ділерської ціни.
   Зрозумівши це, Коррі Рудл тут же змінив текст свого оголошення на наступний: "Як купити новий автомобіль за ціною, що перевищує ділерську всього на $50". Коррі Рудл змінив так само всі свої оголошення і всі свої банери. За одну ніч його продажі збільшилися на 400 відсотків! Коррі Рудл свідомо зменшив ринок можливих покупців, аби знайти свою цільову аудиторію. Він перестав пропонувати свій продукт всім і вся. Він знайшов той ринок споживачів, які ХОТІЛИ КУПИТИ ЙОГО ПРОДУКТ. І виграв!
   Пропонуйте людям не те, чого вони потребують, а те, що вони ХОЧУТЬ КУПИТИ!


Ми в Facebook