kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Мозковий штурм

   Позиціювання продукту в рекламній кампанії - це створення візуального образу, композиції і сюжету. Художня творчість в рекламі - не просто робота, це креативне сприйняття, це політ фантазії і нестандартний підхід. Як це відбувається? Перше найцікавіше і ефективніше - це метод "мозкового штурму".
   Мозковий штурм - це невичерпне джерело нових ідей і нестандартних рішень. Методика мозкового штурму добре відома і вже декілька десятиліть успішно застосовується в самих різних сферах людської життєдіяльності.
   Темп сучасного ділового життя здається таким швидким, рішення приймаються на ходу, і складається враження, що зовсім немає і часу і місця для творчості, і тим більше для "спеціального процесу по організації творчості". Підручники по рекламі пропонують чітке розділення ролей. Креативні ідеї придумує відповідний фахівець (наприклад, копирайтер), а колективна "творча робота" відволікає людей, порушує форми комунікації співробітників, що склалися. Навіщо залучати тих, хто все одно не має часу, аби повністю увійти до проблеми? Ми так довго жили в ідеології примусового колективізму, що тепер хочеться все зробити самому, виразити себе, ні з ким не ділячись і ні кого не потребуючи! До того ж існує проблема авторських прав - чи захоче творча людина ділитися своїми ідеями з потенційними конкурентами?
   Що таке "мозковий штурм"? Це метод групового колективного продукування нових креативних ідей, який був розроблений в 1930-і роки. Він використовується в самих різних областях - від вирішення науково-технічних, управлінських, творчих завдань до пошуку варіантів поведінки в складних соціальних або особистих ситуаціях.

   Єство методу полягає в тому, що процес висунення, пропозиції ідей відокремлений від процесу їх критичної оцінки і відбору. Крім того, використовуються всілякі прийоми "включення" фантазії, для кращого використання "чисто людського" потенціалу в пошуку рішень. Наприклад, інколи використовується залучення неспеціалістів, які можуть завдяки непоінформованості зробити "безумні" пропозиції, які у свою чергу стимулюють уяву "фахівців".
   Завдяки цьому з'являється можливість знайти щось дійсно незвичайне, нове, креативне, що могло б "пройти мимо" із-за своєї незвичності. Такий спосіб пошуку нових креативних рішень може бути застосований і "особисто для себе", у вигляді деякого уявного експерименту, але ефективність реальної групової дії незрівнянно вище.
   Один з варіантів методики мозкового штурму добре знайомій нам по улюбленій не одним поколінням телеглядачів передачі: "Що? Де? Коли?". Категорично забороняється критика ідей, що висуваються. Це потрібно для того, щоб не заважати вільному польоту творчого мислення. Необхідно позитивно оцінювати будь-яку висловлену думку, навіть якщо вона здається безглуздою. Це, звичайно ж, буває складно зробити, але демонстрована підтримка і схвалення дуже стимулюють і надихають генераторів ідей.
   Найкращі - це божевільні ідеї. Бажано, аби учасники мозкового штурму спробували відмовитися від стереотипів і шаблонних рішень і зуміли поглянути на проблему з нової точки зору. Потрібно висунути якомога більше ідей і зафіксувати все. Необхідно знайти раціональне зерно в кожній ідеї. Це означає, що потрібно зосередитися на пошуку конструктиву в будь-якій ідеї. Плоди мозкового штурму важливо матеріалізувати в найкоротший час.
   Геніальні креативні ідеї частенько народжуються в теплій атмосфері неформального спілкування за кухлем пива або довгими безсонними ночами у кого-небудь в квартирі. Отже немає гарантії, що муза відвідає вас в якомусь певному місці, використовуйте всі способи для створення креативних ідей.

Ми в Facebook