kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Логотип, як обличчя компанії

   Знайому людину ми взнаємо зазвичай по обличчю, хоча дуже близького можемо здалека взнати і по ході. Так або інакше, пам'ять зберігає найхарактерніші риси, по яких людину можна пізнати, навіть якщо він радикально змінить імідж, поміняє одяг, змінить зачіску і колір волосся, відростить або збриє бороду.
   Для компанії, яка в гострій конкурентній боротьбі відвойовує для своєї продукції, товарів або послуг місце на ринку, бути впізнанною ще важливіше. І найважливішим елементом її фірмового стилю, можна сказати - його ядром, є логотип компанії.
   Логотип - це, по суті, обличчя фірми, яке дозволяє клієнтам, покупцям і партнерам взнати компанію з першого погляду.
   Задуматися про те, як виглядатиме логотип фірми, найрозумніше ще до того, як ця фірма почне роботу. Звичайно, в історії є приклади розвитку логотипів по ходу діяльності компанії - але краще, якщо помітний і такий, що запам'ятовується логотип, розрахований на довгу перспективу, буде створений раніше, ніж компанія вийде на ринок.
    Логотип - це базовий елемент, на основі якого будується весь фірмовий стиль компанії. Шрифти, використані в логотипі, стають важливою деталлю оформлення, рекламних матеріалів, документації, упаковки і маркіровки. Колірна гамма логотипу використовується не лише в друкарських матеріалах, але і буквально скрізь - від дизайну виробничих корпусів і офісних будівель до корпоративного одягу співробітників. А деколи, і самі контури логотипу обіграються в інших елементах фірмового стилю, в рекламі, а також і в критиці фірми з боку конкурентів різноманітними  способами - від художніх абстракцій до комічних карикатур.
   Треба відмітити, що якщо створення логотипу завершилося успіхом, то навіть дії недоброзичливців йдуть на користь фірмовому стилю. Не секрет, наприклад, що будь-які знущання з фірмового знаку «Кока-коли» або «Макдональдса» (що належить до улюблених занять антиглобалізму всіх мастей) лише сприяють зростанню популярності цих компаній.
   Звичайно, мрія будь-якого власника фірми і будь-якого дизайнера - створити такий дизайн логотипу, аби фірмовий знак удруковувався в пам'ять з першого погляду і назавжди. Але це, на жаль, зовсім непросто. Логотипи всіляких компаній і некомерційних організацій оточують нас з усіх боків, але чи багато їх кожен з нас може пригадати, не замислюючись. Вже згадані «Макдональдс» і «Кока-кола», вічний суперник останньої - концерн «Пепсико», виробники одягу і взуття «Найк», «Адідас» і «Пума», «Інтел», можливо, ще декілька фірм.
   При цьому не завжди можна сказати, що первинно - популярність фірми або популярність логотипу. Ці речі тісно взаємозв'язані. І, проте, за інших рівних умов дизайн логотипу, що зумовлює особливості фірмового стилю, грає вельми важливу роль.
    Наприклад, у великій трійці українських мобільних операторів всі три компанії приблизно рівні по популярності. Проте навряд чи знайдеться людина, яка не знала б найхарактернішу рису логотипу і фірмового стилю компанії «Київстар». А ось логотип «UMC» відразу пригадають далеко не всі. Що стосується «МТС», то їй довелося поміняти фірмовий стиль, аби стати більш впізнанною. Тепер її червоне яйце лають всі, кому не лінь - проте в той же час все його знають і пам'ятають.
   А для молодої компанії, яка лише починає завойовувати популярність, створення логотипу є найважливішим кроком на цій дорозі. Вийде помітний логотип, який відразу вкарбувався в пам'ять, - і дорога до популярності і ринкового успіху може стати набагато легшою. Адже фірми, як і людей, оцінюють по багатьом чинникам і деталям, але взнають - по обличчю. А обличчя фірми - це її логотип.


Ми в Facebook