kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Як визначити свою цільову нішу

   Спершу - просте питання. Кому Ви продаєте свої товари або послуги? Якщо Ваша система продажів і маркетинг націлені на всіх підряд, тоді генерація продажів справа не з легенів. Якщо Ваша цільоhttp://www.fishka-plus.com.ua/administrator/index.php?option=com_contentва аудиторія це всі, то Ваш ринок це НІХТО. Якщо Ви це розумієте, тоді читайте далі. Спершу визначіть хто Ваша цільова аудиторія, що у Вас за ринок, і який насправді Ваш ідеальний клієнт. Саме тому, якщо Ви хочете розширити свій поточний ринок, Ви повинні зробити декілька послуг і перепакувати свої послуги під різні ринки і просувати кожну окремо. Як це відбувається?

   Погляньте на Вашу клієнтську базу під іншим кутом, під кутом сегментації. Наприклад, розділіть звичайних клієнтів від самих кращих клієнтів. Тобто. Ви відмітили, що більшість продажів Ви здійснюєте компаніям, в яких число комп'ютерів від 5 до 20, причому у них немає свого ІТ персоналу. Тоді ви нишуете свої послуги, для цього ринку.
   Взагалі, сегментувати можна по багатьом категоріям:
- По галузі, в якій працює клієнт.
- По наявності у нього ІТ персоналу.
- За розміром компанії
...
   Також не забувайте що можна орієнтуватися по географічному розташуванню. Наприклад, послуги для компаній в цьому місті, або районі міста.
Як Ви вже зрозуміли, наше завдання полягає в тому, аби клієнт, читаючи про ваші пропозиції і послуги, бачив в описі себе, свою ситуацію, свої проблеми. Саме тому так поважно точно знати вашу цільову нішу. Продажі стануть простіші. Якщо Ви вже заздалегідь знаєте, що операційна система в лікарні і на заводі одна, тоді уявіть реакцію людини, що побачила дві пропозиції: "ІТ послуги для компаній" Або ж "ІТ послуги для приватних лікарень і клінік в місті Червонограді"
   Природно продаж буде в того, хто точніше описав свого клієнта, його проблеми і рішення.
   Анатолій Никуляк, автор і технічний директор проекту «Формула аутсорсингу». Підприємець. Консультант-практик в області маркетингу прямого відгуку для ІТ компаній. Розробив і провів 9 учбових курсів по комп'ютерній анімації для пристроїв Digital Signage, антикризовому прориву, оптимізації і автоматизації аутсорсингу, виходу на великих західних замовників, розкручуванню інтернет-магазину, а також груповій роботі з учасниками більше 80 чоловік. Зараз консультую власників компаній малого ІТ бізнесу, не лише «як збільшити продажі, особливо в кризу», але і «як оптимізувати бізнес».

Ми в Facebook