kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як вмирав бренд

   Компанії і торгівельні марки смертні, як і люди. І в їх випадку так само не можна передбачити, як скоро і чому їх не стане. А ось коли це відбувається, стають ясні і причини.

1. Шкідлива принциповість. Німецька компанія Hugo Boss днями повідомила, що відмовиться від бренду елітного чоловічого одягу Baldessarini після виходу колекції весна-літо 2007. «Baldessarini більше не відповідає структурі нашого бізнесу», - повідомляють в компанії. Бренд Baldessarini був створений в 1993 році і в 2004 році приніс Hugo Boss 17 млн євро. Цей одяг принципово моделювався і вироблявся в одному ательє, на відміну від бренду Hugo Boss: виробництво одягу цієї марки стало транснаціональним (зворот всієї Hugo Boss торік перевищив 1 млрд євро). Саме принциповість і погубила Baldessarini - перспективи розвитку бренду спочатку були обмежені. Hugo Boss же тепер активніше розвиватиме іншу свою елітну марку - Boss Selection. Відмова компанії від бренду Baldessarini не торкнеться однойменної парфюмерної лінії, права на випуск якої належать корпорації Procter & Gamble.


2. Старість не радість. Через майже повну відсутність купівельного попиту в 2004 році припинив своє існування Oldsmobile - старий американський автомобільний бренд, що з'явився в 1897 році, на шість років раніше, ніж Cadillac і Ford. За словами представників компанії General Motors, що володіла колись культовою маркою, темпи продажів Oldsmobile за останні п'ять років нестримно падали. Ще в кінці 1980-х - початку 1990-х років General Motors щорік продавала приблизно 1 млн Oldsmobile. У 2004-м же їй ледве вдалося реалізувати 250 тис. цих автомобілів, не дивлячись на невисоку за американськими мірками ціну в 20 тис. доларів.

3. Годувати треба було. Першопроходець ринку персональних комп'ютерів компанія IBM в грудні 2004 року заявила про припинення виробництва ПК. Як основні причини відмови було названо уповільнення зростання продажів і зниження прибутку. Випускати «персоналки» IBM почала в 1981 році. Проте десять років опісля компанія стала приділяти більшу увагу розробці ПО і корпоративним сервісам. «Персональний» бізнес в IBM викупила китайська компанія Lenovo, яка завдяки цій операції зайняла третє місце на світовому ринку виробництва комп'ютерів.

4. Чужорідний елемент. Після 40 років успішної роботи в 2002 році закрився будинок моди Yves Saint Laurent. Сам Ів Сен Лоран оголосив, що прийняв таке рішення унаслідок втоми і слабкого здоров'я. Проте більшість представників французького світу моди були упевнені, що головною причиною стали розбіжності між кутюрье і його фінансовим партнером - власником групи Gucci Франсуа Піно. Зокрема, Піно наполіг на тому, аби на посаду головного дизайнера лінії pret-а-porter в Yves Saint Laurent був призначений креативний директор Gucci Том Форд.

5. Капризи публіки. Падінням інтересу читачів до видань загального профілю пояснювалося закриття в 2000 році журналу Life, що став за 64 роки свого існування частиною американської масової культури. Life закривався і до цього - в 1972 році. Опісля шесть років його відродили, перетворивши з тижневика в щомісячник. Але зміна періодичності не врятувала видання. Як відзначили представники випускаючої Life компанії Time Inc., що входить в медіаконцерн Time Warner, журнал не був збитковим, проте витрати на його виробництво зростали швидше, ніж приношувані їм прибутки.

Ми в Facebook