kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як стати фрілансером

   У Штатах і Європі послугами фрілансерів користуються вже давно, в країнах СНД цей сегмент ринку теж став останнім часом бурхливо розвиватися. З кожним днем до сфери фріланс-послуг залучається велика кількість нових учасників, причому не лише виконавців, але і замовників. З'являються нові портали фрілансерів, де кожна людина з деяким набором навиків і знань може легко знайти собі завдання під силу. Відповідно і замовник шукає на таких порталах виконавця якоїсь конкретної роботи, виходячи зі своїх вимог і бюджету.

   Які сфери фріланс-послуг мають найбільший попит? Це копірайтинг (тобто написання статей для сайтів, газет і так далі), програмування, розробка і просування і дизайн сайту, переклади. Розуміється це далеко не повний перелік. Ще раз повторю: стати фрілансером може кожен.
   Для цього потрібно реєструватися на якому-небудь (а краще на декількох) сайті для фрілансерів, ознайомитися з виставленими замовленнями на виконання тієї або іншої роботи, і, якщо Вас влаштує оплата і умови, взяти собі замовлення на виконання.
   Ось декілька сайтів, де фрілансер може знайти собі замовлення: www.weblancer.net,  www.advego.ru, www.gofreelance.ru, www.free-lance.ru, www.web-lancer.com, www.textsale.ru  www.copylancer.ru і так далі.
   В-основному всі так звані біржі фрілансу працюють за наступною схемою: замовник виставляє проект (завдання) на тендер, а виконавці, ознайомившись з умовами, пропонують терміни і суму, за яких вони зобов'язуються це завдання виконати. Як правило, роботу отримує той, хто погодився зробити все швидше і дешевше за інших.
   Проте не останню роль грає і репутація того або іншого фрілансера або замовника. Тому дуже важливо (особливо на початковому етапі) мати своє портфоліо, тобто опублікувати декілька своїх робіт з тієї або іншої тематики для того, щоб замовник зміг оцінити Ваш досвід і рівень знань. Великим плюсом буде наявність власного сайту.
   Як і в будь-якій іншій сфері діяльності, у фріланса є свої плюси і мінуси. До мінусів можна віднести: непостійна зайнятість, витрата часу на пошук замовників, обговорення з ними умов роботи, способів оплати, можливо пошук партнерів, якщо Ви не в змозі виконати проект в необхідні терміни поодинці і інше. Це може зайняти деякий час, який, як правило, ніким не оплачується.
   Так само одним з мінусів є ризик неоплати. Як, власне і скрізь, в інтернеті можна зустріти шахраїв, які не проти заощадити пару монет на оплаті. Хоча і є способи мінімізації таких ризиків.
   Перейдемо до плюсів фрілансу:
   Головний плюс - це свобода. І не просто свобода, а СВОБОДА. Якщо Ви не знаєте, що це таке, немає сенсу Вам про це розповідати. Це як наркотик - не взнаєш, поки не спробуєш.
   В порівнянні зі СВОБОДОЮ всі останні плюси і переваги фрілансу виглядають блідувато, хоча і грають не останню роль. Розуміється це вигода.

За деякими даними, фрілансери заробляють приблизно на 30% більше, ніж співробітники компаній. І вже якщо Ви мрієте заробити мільйон, то шанс зробити це у фрілансера значно вищий, ніж у працівника якої-небудь фірми.Ми в Facebook