kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як робиться ТБ реклама

   Правила TV-реклами діляться на дві категорії:
 I категорія - правила, виробництва відеоматеріалів, що стосуються власне (далі - роликів);
 II категорія - правила розміщення роликів (проведення рекламних кампаній).

   Категорія I:

   Не рекомендується швидко міняти один рекламний образ на іншій, гроші, вкладені в образ, повинні відпрацювати. Наприклад, ковбой «Мальборо» працює вже 50 років. Якщо концепція дала хороший ефект, не треба її часто міняти.
   Встановивши цільову групу свого продукту або послуги, уявіть собі її і при створенні ролика орієнтуйтеся на цих людей, а не на свої переваги! Те, що подобається вам, не обов'язково сподобається вашому покупцеві, ви не зможете придбати весь свій товар!
   Будьте обережні в наданій в ролику інформації, на сьогоднішній день ТБ - найпотужніший рекламний носій, оскільки він поєднує всі механізми дії на людину: звук, текст, зображення! Вдало сказане запам'ятовується надовго, навіть якщо цей слоган шкідливий вашим продажам!
   Використовуйте принцип «лейтмотиву» на радіо, TV і в зовнішній рекламі: музичний супровід радіо- і TV-ролика має бути ідентичний! Слоган-фінал - в наружку!
   Застосовуючи для своїх рекламних кампаній телебачення, ви маєте справу із зображенням, звуком і рухом. Всі ці елементи мають власні вимоги і вживання. Дотримуйте співвідношення між ними, аби глядач сприймав потрібну вам ідею. Картинка повинна говорити сама за себе. Пригадайте слова Огилві: «Ви можете зрозуміти, вимкнувши звук, що саме рекламується? Якщо не можете, спробуйте зробити новий ролик».
   Показуйте свій товар або виріб. Реклама продавців автомобілів, де показуються дерева, газони і річки, зовсім не сприяє продажу машин. Реклама джинсів, що показує молодих людей в самих різних позах, привертає увагу, але чи сприяє вона продажу цих джинсів? Вона може продавати образ, але чи ваш це образ і, що ще важливіше, чи образ це вашого товару? Коли власниця невеликого магазину дитячих меблів захотіла, аби в місті взнали, хто вона і що продає, то місцева студія кабельного телебачення підготувала рекламний ролик, де були показані дитячі ліжечка, колиски, стільчики і тому подібне. Магазин відразу ж став відомим і впізнанним.
   Демонструйте свій товар або послуги у дії. Цьому сприяє тяга людей до додаткової інформації. Покажіть, як спеціальна паста ліквідовує тріщини і подряпини на кузові автомобіля, як, кинувши овочі, що все є під рукою, і фрукти в міксер з широкою шийкою, можна отримати дуже смачний напій. Якщо ваші стільці зроблені з міцної легкої сталі, спробуйте кидатися ними в студії. Візуальні ефекти тому і ефективні, що телебачення по самій своїй природі візуально!
   Використовуйте в рекламі впізнані типажі. Цей прийом працює і у всіх інших засобах масової інформації, але на телебаченні - особливо. Якщо вибрані вами люди НЕ виглядають схожими на телезірок і професіоналів, то це прекрасно! Це означає, що вони виглядають «реальнішими». Викладати великі гроші за участь в ролику знаменитостей не варто: глядачі запам'ятають цих людей, а не рекламований вами товар.
   Не згадуйте в своїй рекламі конкурентів. У сучасній рекламі таке зустрічається все частіше: «Наш товар кращий, ніж в X». Проблема тут в тому, що глядачі легше запам'ятовують назву фірми вашого конкурента.
   На самому початку назвіть свою фірму або назву рекламованого товару, а потім неодноразово їх повторюйте. Обов'язково згадайте їх ще раз в самому кінці рекламного ролика.
   Прагніть відразу ж захопити увагу глядача. Тут діє той же принцип, що і при виборі заголовку рекламного оголошення в газеті. Протягом тих же 4-5 секунд глядач вирішує, дивитися йому чи ні продовження реклами (або читати останній текст).
   Прагніть мати в рекламі зав'язку, кульмінацію і розв'язку. Ретельно продумайте кожен з цих елементів. Глядачі повинні мати можливість зв'язати їх воєдино, зрозуміти суть справи і ваш спосіб вирішення проблеми. Їм повинно бути ясно не лише те, що ви пропонуєте, але і те, яку вигоду вони зможуть від цього отримати.
   Уникайте дорогих пропозицій. Пригадайте будь-яку рекламу, ролик в якій складається з екранного тексту і закадрового голосу. Це прекрасно працює.
   Використовуючи прийоми «інтелектуального кіно», знайте міру. Інакше увага глядача буде прикована до режисури, а не до рекламованого вами товару.
   Телевізійна реклама ефективніше спрацьовує при рекламі певних видів товарів. Саме тому ви на екрані бачите стільки мила, пива і автомобілів. В ході опиту глядачів запитували, яку машину вони збираються купити. Переважну більшість знали, яку машину їм хочеться мати, але шестеро з десяти НЕ знали, де саме вони її куплять. Майже 80% глядачів повідомили, що інформацію про продавців автомобілів вони черпають перш за все з телебачення. Отже якщо ви продаєте машини... Будьте уважні до своїх слів. «Вас слухають!» Кожне ваше слово грає свою роль - навіть коли люди не дивляться на екран, вони слухають текст. Ваш глядач під час реклами може вийти на кухню, але все одно він вас чує.
   Обережніше з гумором! Так, смішні рекламні ролики заставляють людей підкочуватися від реготу, але велике питання - чи заставляють вони купувати ваш товар? Люди роблять покупки по самих різних причинах, які не обов'язково полягають лише в заощадженні часу, грошей, захисту своєї сім'ї або в прагненні до комфорту, здорового способу життя і тому подібне. Люди купують не через те, що ви викликали у них сміх. Ще Хопкинс, родоначальник сучасної рекламної справи, говорив: «У клоунів люди не купують!» Так, гумор привертає увагу, наводить людей в гарний настрій (що дуже близько гарному настрою від вдалої покупки), але вам потрібно бути дуже, дуже обережним, оскільки те, що заставляє одну людину сміятися, іншого може дратувати.
   Категорія II   

   Кожен товар має свою вартість. Реклама, що не досягла своєї мети, - викинуті гроші. Менеджер, переконує вас, що одного разу вийшли в ефір 5 роликів в прайм-тайм - це суперсильна рекламна кампанія, бреше! Якщо, звичайно, це не ролики тривалістю 24 години.
   Починаючи рекламну кампанію, підготуйте «оточення» - телефон, даний в рекламі, має бути доступний, персонал, що отримав дзвінки, - привітний і виучений, а склад - повний товарів! Сьогоднішня людина переобтяжена інформацією і відсутністю дефіциту, до його послуг всі засоби сучасних комунікацій. Не отримавши вичерпної інформації і потрібної кількості товару відразу ж, він піде до вашого конкурента!
   Не пошкодуйте часу і сил своїх працівників на опитування (опитувальника треба скласти правильно: коротко і грамотно), аби потім вірно визначити переваги вашої цільової групи. Рекламна кампанія «моторного масла» в серіалі в 8.30, безумовно, порадує молодих мам, але не збільшить ваших продажів!
   Не бійтеся, що телеглядач у момент вашої реклами перемкнеться на інший канал. Про подібну нібито звичці глядачів написано вже досить багато. Телевізійне бюро реклами провело широке дослідження сприйняття реклами глядачами. Результат: такої проблеми не існує. Майже 83% глядачів відповіли, що вони ніколи не перемикають програми під час рекламних вставок.
   Пам'ятайте! Менеджер по продажах TV-канала не продає вам ефірний час. Ви набуваєте певної кількості телеглядацьких контактів! Вимагайте даних, підтверджуючих це, від всіх рекламних носіїв (газети - достовірний наклад, наружка - кількість автомобілів, що проїхали, і минулих пішоходів і т. д.).
   Орієнтуючись лише на вартість ролика і добиваючись наближення до вашого ідеалу, ви ризикуєте придбати трохи не те, що розраховували. Наприклад, захоплюючись позиціюванням, ви можете зіткнутися з наступною ситуацією. На всіх каналах, що мають федеральні блоки, в ефір спочатку йде цей блок, а потім місцевий. Ви платите ще 10% і набуваєте 1-го місця в місцевому блоці. Там приблизно на 15% менше аудиторії. Хто виграв? Працюючи з позиціюванням, ознайомтеся з сіткою каналу, визначите загальну тривалість рекламних брейков і майбутнім розташуванням вашого ролика.
   Ви вважаєте за краще працювати з радіо і газетами. Вам це подобається, і ви отримуєте високі результати. Ви багато втрачаєте, якщо ще не використали TV або використовували мало. Можливо, вам здається, що рекламна кампанія на крупних телеканалах, популярних в Українії, вам не по кишені. Пам'ятайте, телемережам властивий своєрідний феномен: відмічено, що на одних територіях якась програма телемережі йде дуже сильно, але на інших вона ж проходит значно слабкіше. Використовуйте це для себе.
   TV сьогодні є ударною силою реклами. Колись кліп рекламної кампанії «СЕЛДОМ», що транслюється по центральних телемережах, за один тиждень зробив слово «СЕЛДОМ» знайомим практично кожному, хоча ніхто з глядачів не знав, чим, власне, займається ця фірма. Навряд чи яке-небудь інше ЗМІ могло б досягти такого ефекту в настільки стислі терміни.
   Не створюйте спонтанних рекламних кампаній. Визначіть свій рекламний бюджет, тобто кількість засобів, яку ви готові витратити на збільшення ваших продажів. Зверніться до менеджера телестанції, аби на основі ваших розрахунків розробити план рекламної кампанії на якийсь період. Купувати що-небудь в сезон невигідно, поклопотавшись заздалегідь - економиш!Ми в Facebook