kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як придумати назву корпоративній газеті

   Не хочеться знову повторювати стару істину про те, як ви судно назвете, так воно і попливе, проте, багато в чому від того, наскільки вдалою виявиться назва корпоративної газети залежить її успіх в читацької аудиторії.
   Назва корпоративної газети як лакмусовий папірець. Вона показує, кому адресовано видання, який його вміст, чи варто витрачати час на його читання. Так, хороша назва привертає увагу читача, викликає його інтерес - воно неначе говорить: «Тут, в цьому виданні та інформація, яку ти шукаєш», невдале - залишає читача байдужим.

   Назви корпоративних газет вельми всілякі. Навіть поверхневе знайомство з «внутрішніми» виданнями корпорацій показує, що всестороннє вивчення питання зажадає немало часу. У цій статті ми поговоримо про основні види газетних назв, дамо практичні рекомендації, які допоможуть придумати назву для корпоративного ЗМІ, розповімо про власний досвід створення імені газети на конкретному прикладі.
   Як показує практика, найбільше поширення мають назви, які містять ім'я компанії або бренду («Аерофлот», «Газпром», «Вісник РУСАЛа»). Досить часто можна зустріти назви, вказуючі на конкретну продукцію або послугу («Best Ceramics», «Архітектор», «Перевізник»). Разом з ними зустрічаються назви-заклики: в основному їх носять заводські багатотиражки, що залишилися з радянських часів («Вперед», «Закаляйся», «За боксити», «За оренбурзький газ», «Остання висота»).
   У ходу універсальні назви, які личать для будь-якого видання, незалежно від тематики («Корпоративний вісник», «Навігатор», «Будні компанії», «Компас», «Форум»). Але є і штучні, оригінальні назви, які з іншими не сплутаєш. Наприклад, «Проектант» (газета інжинірингової компанії), «Бляшанка» (газета виробника кришок для консервації), «Марс» атакує!» (газета торгового дому і мережі супермаркетів в Луганську).
   Назва корпоративної газети може вирішувати конкретні маркетингові завдання. Наприклад:
- вказувати на географію поширення і приналежність компанії до конкретної галузі («Чорногорський робітник», «Чусовськой металург», «Моряк Севера»)

- підкреслювати особливе відношення до споживачів і партнерів («Твоя АЗС», «Ваш енергопартнер»)

- інформувати про склад читацької аудиторії («Корпоративний юрист», «Вісник бухгалтера», «Новини Республіки Успіху»).

Що стосується дороги створення нового імені друкарського видання, то їх декілька. Так, назву газети можна підібрати:

- самостійно - покладаючись на свій смак і відчуття слова

- провівши конкурс на підприємстві (коли шляхом голосування з безлічі варіантів вибирають один найпривабливіший)

- організувавши фокус-групу з учасниками з числа потенційних читачів

- звернувшись до послуг фахівців з неймингу.
   Оцінюючи нове ім'я, керуються наступними критеріями. Назва повинна повною мірою відображати концепцію корпоративної газети. Тобто відповідати цілям її створення, інформаційному вмісту, чеканням читацької аудиторії. Крім того, назва має бути оригінальною і привабливою, звучною і такою, що запам'ятовується, короткою і лаконічною, мати смислове навантаження і логічну завершеність, викликати позитивні емоції.
   Як вдалий приклад приведемо назву, яку журналісти рекламно-видавничої компанії Mlm Print розробили для корпоративної газети міжрегіональної профспілки водіїв автотранспорту і робітників. Ми назвали це видання, адресоване фахівцям з регіонів, що бажають працювати в столиці, - «На роботу - до Москви!».
   Корпоративна газета з такою назвою успішно поширювалася через локальні мережі кіосків в російських регіонах і в ближньому зарубіжжі. Представники цільової группи легко виділяли її в числі інших видань по працевлаштуванню. Успіх забезпечила назва газети, що «говорить».

Ми в Facebook