kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як провести ефективну промо-акцію

   Щодня споживачі стикаються з величезною кількістю рекламних повідомлень, і рахунок тут йде вже на десятки тисяч. Тепер, якщо виробник хоче донести інформацію про свій продукт або послугу до представника своєї цільової аудиторії, у нього стає все менше шансів бути відміченим. В умовах конкуренції, що склалася на сьогоднішній день, утримання споживача є пріоритетним завданням для будь-якого гравця на ринку. Тому важлива не лише якісна виробнича організація ланцюга "сировина - виробник - товар - споживач", але і грамотно розроблена рекламна кампанія. І одним з ефективних засобів дії на кінцевого споживача є комплекс промо-дійство, направлене на стимулювання продажів.

    Але як розрахувати ефективність ще не проведеної промо-кампанії?
    Існує безліч методів і способів розрахунку ефективності, проте в рамках цієї статті, я хотів би зупинити Вашу увагу на географічних ланках промо-кампанії.
   Частенько виробник, маючи якісь свої суб'єктивні пізнання, прагне провести промо-акцію в найбільш відвідуваних місцях, тим самим, часто, здійснюючи помилку. У таких місцях покупець "розбалуваний" кількістю проектів, що одночасно проводяться.
   Наприклад, в декількох супермаркетах Дніпропетровська кожного тижня можна спостерігати дегустації пельменів, вареників, сиру, ковбас і так далі, з тією лише різницею в назві - це наводить до того, що:
- покупець вже не диференціює однотипні продукти, а з кожним разом дегустуючи новий продукт "безболісно" переходить на нього (правда, лише до наступної дегустації).
- відсоток приросту продажів від проведення такого характеру кампаній нестримно знижується
- покупець морально перенасичений, втрачає інтерес до яких-небудь "стандартних" дій із залучення.
- покупець вимагає витонченішого підходу виробника в реалізації проекту, тобто виробник отримує не заслужений негатив!
   Виробникам необхідно переміщатися географічно - до інших супермаркетів, де промо-дійства зустрічаються набагато рідше.
   Пригадати хоч би історію, коли довірливі індійці міняли тим "чудовим" Європейцям свої коштовності і золото на яскраві тканини і різного роду брязкальця. У Європі на той час цей фокус би ні за що б не пройшов, а ось тут далеко від підготовлених торговців конкістадори з легкістю добивалися свого!
   Досвід показує, що у віддалених районах проведення акції сприймається набагато ефективнішим. Тут покупець, позбавлений уваги більшості виробників з радістю спробує новий продукт і швидше за все стане Вашим споживачем!

Ефект досягнутий!

   Шановні виробники, перед початком проекту вирішіть для себе, що Ви хочете отримати від його проведення і якщо Вам більшою мірою імпонують постійні покупці, то цілком можливо географічно реалізація проекту зміститися! Якщо ж Ви працюєте з рекламними агентствами, які розраховують для Вас адресну програму, попросіть пояснень по кожній торгівельній точці. Порівняєте дані різних агентств.
   Та прибудуть з Вами продажі Ваші!

Ми в Facebook