kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Як працює маркетинг в житті

   Останнім часом я якось мало став писати про маркетинг, все більше про продажі. Якщо чесно, то це тому, що маркетинг штука тонка, тоді як продажі грубші і їх можна виміряти.
   Я, наприклад, до сих пір не знаю, як виміряти роботу маркетингу. До того ж тут досить складно що-небудь спрогнозувати. У продажах все зрозуміліше. Пішов до клієнта і ти або продав, або ні. Я думаю так, що в дрібному бізнесі маркетинг взагалі не потрібний. Коли Ви лише починаєте, то немає сенсу думати про те, як Ви будете «випендрюватися», аби Вас відмітили.

   Все про вірусний маркетинг, довірчий маркетинг і інший маркетинг - це не важливо, поки у Вас немає системи продажів.
   Простий приклад.
   Вентиляція. Вентиляція потрібна для того, щоб провітрювати приміщення. Система вентиляції будується так, щоб циркуляція повітря там була як можна ефективнішою. Коли повітря циркулює саме по собі (тобто, коли є система), тоді можна подумати про те, як цю систему поліпшити (підсилити подачу повітря або регулювати температуру). В цьому випадку ставлять кондиціонер.
   Так от на ринку маркетинг і є отаким кондиціонером. Він сприяє тому, що циркуляція повітря відбувається ефективніше. Не більш. Але без системи вентиляції від кондиціонера сенсу немає жодного. Він працюватиме вхолосту.
   Ось дивіться. Ви вирішили торгувати мобільниками. Розвісили рекламу, але у Вас немає, ні постачальників, ні каналів збуту, навіть грошей на оплату рахунків не вистачає. Ну дзвонять Вам люди, а толку?
   Перед цим, треба хоч би домовитися з постачальниками, купити точку в людному місці і повісити табличку «Продаж телефонів». Ось мінімальна система. А далі можна робити інтернет-магазин, вішати рекламу і роздягати дів в обмін на телефон.
   Тому запам'ятайте цю думку, до тих пір, поки у Вас немає системи, яка продає товар, - про маркетинг думати навіть не потрібно.
    P.S. Тут є маленький щит. Якщо Ви хочете просто протестувати ринок, то можете сміливо запускати рекламу і недорогі маркетингові кампанії.

:

Ми в Facebook