kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як отримати ефект від реклами в книзі

   Розміщення реклами в книгах є одним з оптимальних способів звернення до цільової аудиторії. Знайомлячись з книгою, читач одночасно знайомитиметься із рекламою товарів і послуг, представленою у вигляді модулів на окремих сторінках. А якщо врахувати здатність читача, зацікавленого в даних товарах і послугах, приймати купівельні рішення, реклама в книзі може бути вельми ефективна. Залишається грамотно її розмістити.

   Пряма реклама в книгах широко застосовувалася ще в дореволюційній Росії. На рубежі XIX і XX століть книги для масового читача були універсальним рекламним носієм - в них рекламувалося все, від парфюмерії до промислового устаткування і продуктів хімічного виробництва.
   Сьогодні рекламу містять не лише книги, розраховані на широку аудиторію. Рекламні звернення досить часто розміщують і в книгах для вузьких фахівців.
   У списку рекламованих самі різні товари і послуги. У виданнях художньої літератури - книги і книжкові серії, підготовлювані до випуску. У виданнях по психології, астрології, здоровому способі життя - всілякі курси, тренінги, семінари, школи. У спеціалізованих виданнях - запасні частини, комп'ютери, цифрове фото і так далі.

ВИБИРАЄМО КНИГУ

   Книгу, як і будь-який товар, купують представники цільової аудиторії. Це дозволяє рекламодавцеві розміщувати рекламу у виданнях, адресованих потенційним споживачам його товарів і послуг. Наприклад, розміщення реклами автошколи в керівництві по правилах дорожнього руху - вельми ефективний спосіб звернення до цільової аудиторії тих організацій, які вивчують водіння автотранспорту.
   Розглядаючи книгу як рекламного носія, слід враховувати її наклад, актуальність, популярність і авторитетність автора, схему поширення, додаткові заходи щодо просування на книжковому ринку, пропоновані видавництвом. Все це впливає на ефективність реклами в книзі найбезпосереднішим чином.

МІСЦЕ ДЛЯ РЕКЛАМИ

   Рекламу зазвичай розміщують в спеціальному блоці в кінці книги або на задній обкладинці, рідше на вклейці в будь-якій частині видання. Додатково використовують форзац - розворот між книжковим блоком і палітуркою, яка, як правило, не несе інформації. Можливі будь-які вкладення в книги: підставка під кухоль, закладка, CD-диск з інформаційним вмістом, магніт на холодильник, поворотна візитка, кишеньковий календар, пластикова карта.
   Організація, що фінансує випуск видання, отримує престижний статус титульного спонсора і, відповідно - право на публікацію ексклюзивної реклами. Стандартний рекламний пакет титульного спонсора передбачає розміщення фірмового логотипу компанії і напису «видано при сприянні.» на першій обкладинці і титульному аркуші книги, а також рекламне оголошення (або модуль) на задній обкладинці.
   Рекламу у форматі, що вимагає зміни конструкції палітурки (вкладиші, буклети, брошури), застосовують досить рідко. У нашій країні до книги традиційно відносяться як до продукту інтелектуальної праці і розміщення нестандартної або надлишкової реклами здатне понизити цінність видання і відвернути читача від покупки.

ПЕРЕВАГИ КНИГИ ЯК РЕКЛАМНОГО НОСІЯ

1. Висока міра дії реклами на читача, видання, що цікавиться темою, і здатного приймати купівельні рішення.
2. Велика тривалість рекламної акції. Відповідає періоду поширення книги - від декількох місяців до декількох років.
3. Розширення цільової аудиторії за рахунок нових читачів (за статистикою, однією книгою користується до 2-3 чоловік).
4. Можливість замовлення видання з конкретної тематики.

Ми в Facebook