kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як не потрапити на шахраїв при покупках в інтернеті

   Ви маєте намір зробити покупку в Інтернеті? Потратьте зовсім трохи часу на перевірку передбачуваного продавця. В даний час 90% продавців в Інтернеті користуються платіжною системою WebMoney, в усякому разі, пропонують її як один з варіантів оплати. Такий продавець і вид оплати є найбільш надійним з точки зору  покупця.

Не користуйтеся послугами продавців без атестата WebMoney. Перевірте наявність атестата WebMoney у вашого продавця, звичайно це персональний або початковий атестат або, хоч би, перший з атестатів бізнес-класу - формальний. Значок атестата повинен знаходитися на головній сторінці сайту або на прайс-листі, можливо на будь-якій іншій сторінці, на якій ви здійснюєте покупку, але знайдіть його обов'язково. У Інтернеті зараз велика конкуренція і завжди можна знайти продавця з атестатом. В разі якого - або обману з боку атестованого продавця з будь-яким з вказаних атестатів, ви зможете подати на нього претензію в арбітраж WebMoney. Причиною подачі претензії може бути не лише обман в Інтернеті, але і недотримання термінів постачання сплаченого товару, або низька його якість і так далі. Недбайливого продавця, після перевірки, чекає покарання, аж до закриття рахунку і сайту. Професійні шахраї не мають атестатів WebMoney, оскільки знають, що після перших же обманів їх рахунок закриють.
   Тепер треба виконати дуже прості і нескладні дії з перевірки продавця, які більшість обдурених не робили, мабуть, по незнанню. Може виявитися так, що продавець, маючи законний атестат, вже має початі справи в арбітражі, а ви, не знаючи про це, зробите у нього ще одну покупку, тим самим додасьте ще одну справу в арбітраж. Аби цього не сталося, треба після того, як ви переконалися, що атестат у постачальника товару є, під значком атестата натискувати на «Перевірити атестат» і правою кнопкою миші скопіювати у вікні WMID продавця, що відкрилося. Тепер заходите в « Мої WebMoney», заходите в «Безпеку», потім, у вікні, що відкрилося, заходите в «Арбітражний сервіс», в наступному вікні заходите в «Претензії і відгуки».
   У вікні, що відкрилося, треба пошукати URL вашого постачальника в ТОР20 і в переліку сайтів з відкритими претензіями. В кінці перевірки, вставте скопійований WMID в нижнє вікно і ще раз перевірте продавця на наявність претензій в арбітражі. Якщо в ході перевірок ваш продавець ніде не знайдений - сміливо можете купувати у нього товар. Якщо ви зробили покупку і все-таки виникли проблеми, то претензію подавати треба тут же, на цій сторінці.
   Якщо не маєте  часу і бажання так детально перевіряти передбачуваного постачальника товару, то можна обмежитися  простою перевіркою на наявність претензій у вікні "Перевірити атестат", але перевірку на наявність претензій і їх історію проводити необхідно.
   Всі претензії, що поступили, є видимими співробітниками арбітражного сервісу, і в разі підтвердження фактів, викладених в тексті претензій, приймаються відповідні заходи (блокування WM-ідентифікатора, закриття сайту, на який поступила претензія і так далі). Претензії розглядаються в термін до 1 тижня з моменту її реєстрації. Відповідь на претензію можна отримати по внутрішній пошті WebMoney або по електронній пошті.
   Ще один спосіб захистити себе від шахраїв - призначення протекції при операції.
   Якщо коротко охарактеризувати цей спосіб оплати - це відстрочення платежу. Застосовується цей спосіб рідко, а даремно, він дуже надійно захищає від обману при покупці. На даний момент існує 2 варіанти переказу грошей з протекцією. Переклад з протекцією за кодом і переклад з протекцією за часом.
   При оплаті товару з призначенням протекції за кодом, продавець зможе отримати гроші за товар лише після повідомленого йому коду, а якщо ви призначите протекцію за часом, то засоби продавцем будуть отримані через вказаний вами час.
   І третій спосіб захисту від обману - це призначення трастової операції. У такій операції обоє сторони вносять однакові заставні суми ( операції, що перевищують суму) до траста. При цьому забрати назад суми можна лише при обопільній згоді, коли кожна із сторін задоволена результатами операції. Траст -це гарантія в чесному закінченні операції.
   І останнє: треба мати на увазі, що платіжна система WebMoney до своїх клієнтів звичайною електронною поштою не звертається ( окрім служби арбітражу), для спілкування з клієнтами є внутрішня пошта, де шахраїв вмить виявлять. Тому, якщо ви одержали електронний лист нібито від WebMoney, краще його не відкривайте і видаліть.
   При покупці товарів в Інтернеті треба завжди пам'ятати про юридичну безкарність шахраїв в мережі, тому прагніть максимально використовувати методи захисту, які на сьогодні є. Бажаю вам чесних продавців і хороших покупок.

Ми в Facebook