kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як надрукувати буклет дешево

   Чи можна надрукувати буклет дешево, не втративши в якості? Існує, як мінімум, три способи понизити вартість друку буклета, незалежно від його накладу. Економія засобів при цьому не позначиться на зовнішньому вигляді готової продукції.
   Ціна на друк буклета складається з декількох складових. Найбільш витратною частиною є вживання матеріалів - папери і фарби. Вартість послепечатною обробки в рази нижче, не дивлячись на те, що в неї входить декілька операцій - біговка, фальцювання, висікання, лакування і так далі.

   Розробка дизайну в порівнянні із загальними витратами на матеріали і післядрукову обробку коштує зовсім недорого. Проте, саме від дизайну залежить, на якому папері буде надрукований ваш буклет і яка кількість фарб буде застосовано для його друку.
   Де тут заощадити? Перше, на що слід звернути увагу - це щільність паперу. Чим вона менша, тим нижче підсумкова вартість всього накладу. Наприклад, для буклета А4 (у два згини) сповна досить паперу щільністю 150-170 г/м . Папір 250 г/м  обійдеться в 1,5-2 рази дорожче.
   З кількістю фарбопрогонів також потрібно дотримувати помірність. Тут, як і у випадку з папером: чим менше фарб, тим дешевше. Тим більше, для того, щоб зробити буклет недорого, але якісно, потрібно всього дві фарби. Наприклад, червона і чорна. Вийде дуже навіть красиво.
   Заощадили небагато? Ще є спосіб понизити витрати. При друці буклета застосовуйте не уф-лак, а ламінування. Дане покриття продовжить «життя» буклета не гірше, ніж «лакування», і обійдеться значно дешевше.
   Чи варто економити на дизайнерові? В принципі, «скроїти» можна на чому завгодно. Головне, аби економія не виявилася надмірною і не обернулася втратою якості готової продукції.
   Успіху!

Ми в Facebook