kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

Як я поборов страх прийняття рішень

   У торгівельному бізнесі дуже часто доводитися приймати рішення від яких залежить результат всієї операції.
   Торгівля - це бізнес де здатність приймати швидкі рішення стоїть на першому місці. І ви ніколи не досягнете успіху в цьому ремеслі, поки не навчитеся вчасно приймати рішення і брати на себе відповідальність за наслідки.
   Дуже багато торгівельних агентів намагаються всіляко уникати таких ситуацій і коли це потрібно і коли не потрібно. Боятися брати на себе зобов'язання за виконувану роботу.

   Одна з основних особливостей роботи продавця - це ухвалення рішень за клієнта. Заздалегідь з'ясувавши, чого він потребує, і навіщо звернувся.
   Страх перед відповідальністю і нездатність приймати рішення в потрібну хвилину - робить торгівельного агента абсолютно даремним для клієнта.
   За що власне йому тоді повинні платити?
   Ви б платили людині, яка не справляється зі своїми обов'язками?
   Свіжий приклад. Кілька днів тому у мене самого виникла ситуація, коли від мого рішення залежало, чи втратить мій клієнт значну суму грошей або нам вдасться допомогти йому придбати, то за чим він до нас звернувся.
   Мені удалося його переконати, що це обгрунтований ризик і гра коштує свічок і цієї суми грошей. Річ у тому, що я заздалегідь з'ясував, що потрібне моєму клієнтові. І приймаючи рішення, віддавав собі звіт - якщо не ризикнемо зараз, то іншої такої можливості не буде. І такого об'єкту ми більше не знайдемо.
   Зараз я роблю все, щоб ця операція відбулася. І думаю у нас все вийде.В даному випадку ризик втратити гроші дуже стимулює і заряджає великим ентузіазмом і енергією!
   Звичайно, якщо є можливість уникнути ризикованих ситуацій і досягти мети іншим шляхом, то краще так і зробити. А йти на ризик лише в тому разі якщо результат коштує того.
   У критичних ситуаціях боятися провалу немає сенсу - це бізнес і всі ми не застраховані. Не може завжди бути, бо ми того хочемо. Якщо ви прийняли рішення добитися чогось в житті, а не тягнути своє існування, необхідно навчитися приймати рішення і незалежно від наслідків нести відповідальність за них. Вертітися дзигою весь час все одно не вийде.
   Як же позбавитися від страху приймати рішення?
   Я багато раз задавав питанням, як я можу позбавитися від страху. Страху, який заважає мені тверезо оцінювати ситуацію і приймати рішення. Я знайшов інформацію по цій темі, вивчив деякі матеріали. Оскільки розумів, що страх хоч це і захисна функція організму, не дасть мені в майбутньому продихнути. Я знайшов декілька хороших ідей, але в основному це була «вода» і даремна інформація. Єдина порада, яка мені реально допомогла. Зробити кілька разів те, чого ти так боїшся. Неважливо чого це тобі коштуватиме. Адже на карту поставлено твоє майбутнє?
   Так я і поступив. Чесно признаюся, страх є до цих пір, лише тепер він вже не сковує мене по руках і ногах, і я можу тверезо оцінити ситуацію і прийняти рішення. Та і втратив в результаті таких дослідів не багато, так декілька проколів було.  Це найкоротший і, на мій погляд, найефективніша дорога приборкати страх. І це стосується не лише даної ситуації.
   Запам'ятайте: якщо ви прийняли таке рішення, значить, так було потрібно в ситуації, що склалася. Нічого жаліти. Ідіть вперед.
   Упевнений в собі і своїх силах, в будь-якому разі добивається свого, а невпевнений втрачає по життю.

Ми в Facebook