kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Істина десь поруч

   Торік на непряму рекламу, або BTL, компанії витратили близько 1,3 млрд доларів США - на 25% більше, ніж роком раніше. По прогнозах, ці темпи зростання збережуться ще найближчі два-три роки. BTL - порівняно дорогий інструмент. За оцінкою LBL Media, вартість одиничного контакту при BTL-активності може перевищувати 100 доларів за контакт.
   Але висока вартість виправдана ефективністю дії - прямим контактом із споживачем і можливістю детального інформування про продукт. Одна проблема - прорахувати ефективність заходів, що проводяться, не так-то просто. Як говорять в BTL-агентствах, замовники в більшості випадків орієнтуються на показники продажів. Спробуйте одним і тим же молотком забити різні цвяхи - це неефективно і незручно. Мета непрямої реклами - не лише в збільшенні кількісних показників, але і підвищенні обізнаності, лояльності до бренду і так далі.Загалом, аби підрахувати ефективність різних акцій, потрібні різні способи виміру.

До і після


   Найбільш поширений спосіб виміру ефективності - порівняльний аналіз продажів до і після проведення акції. «Перед початком акції ми встановлюємо для агентства нормативи по збільшенню продажів, а агентство повинне докласти всі зусилля, аби їх виконати, - говорить Ілля Гамов, директор по маркетингу компанії «Айсберрі». - В цьому випадку в завдання агентства входить лише виконання певної механіки акції, ефективність якої легко визначається заданою «нормою». Чи досить цього для бізнесу клієнта - він вирішує сам. У вересні 2005 року BTL-агентство InTown Promotion розробило і запустило акцію для крупного виробника засобів по догляду за волоссям (фарби і стайлинг). Акція переслідувала дві мети: збільшити продажі на 15% і перемкнути 15% учасниць акції з конкуруючих брендів на продукцію компанії-клієнта.
   В ході чотиритижневої кампанії, що проводиться в московських магазинах, купувальниці «виучували» підбирати засоби для фарбування волосся. Відвідувачки магазинів отримували на вході рекламні флаєра, що пропонують допомогу фахівців в підборі кольору фарби, засобів фарбування і стайлинга (у акції брали участь декілька брендів одного виробника). Спеціально розроблена комп'ютерна програма тестування дозволяла визначити характер жінки і відповідно до нього вибрати марку фарби. Аби допомогти учасницям акції зважитися на зміну звичного кольору волосся, консультанти акції робили комп'ютерну модель майбутнього образу з новим кольором. Вони фотографували жінок, пройшовших тест, прямо в магазині і «віртуально приміряли» новий колір за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Вподобаний варіант моделювання кольору волосся разом з результатами тестування роздруковувався і віддавався учасникам акції разом з «рецептом», де були відмічені відповідні продукти. Якщо жінка наважувалася скористатися отриманою рекомендацією відразу і набувала продукції клієнта на суму понад 200 гривень, то вона брала участь в безпрограшній лотереї. Призами в лотереї служили фірмові рушник, парасолька або лак для волосся.
   «В результаті акції вдалося добитися підвищення продажів на 30%, половина учасниць перемкнулася з конкуруючих марок на бренди клієнта, - говорить Ірина Герасименко, гендиректор In Town Promotion. - Більш того, 70% з них зберегли лояльність до нової марки (клієнта) через півтора місяці після акції». Підсумкових результатів продажів після проведення акції, по словах Герасименко, в агентства немає. Але про її успішність можна судити по тому, що клієнт вирішив провести схожі заходи в 20 крупних містах.

   Якщо точно вибрати цілі акції і сформулювати їх у формі, що допускає кількісні оцінки, здавалося б, проблем у визначенні ефективності бути не повинно. Проте, як говорять учасники ринку, такі проблеми є. Основних причин дві. По-перше, компанії, що виконує оцінку (виробникові, агентству або дослідницькій компанії), не завжди удається отримати необхідні для розрахунків вихідні дані і зафіксувати необхідні результати. Друга причина - відсутність обгрунтованого критерію оцінки. «Якщо виробник не є прямим постачальником продукції в кінцеві точки продажів, в яких працює агентство, то воно не завжди може отримати дані по продажах. У результаті агентство надає лише свої напрацювання: звіти по чеках, дані по контактах і так далі, - говорить Катерина Капустіна, BTL-директор рекламного агентства Prior. - У клієнта, таким чином, частенько немає можливості зрозуміти, який саме приріст продажів був в задіяних крапках в результаті проведеної акції. Але навіть якщо він - прямий постачальник, із-за дуже довгого ланцюжка передачі даних необхідна інформація з'являється у нього лише опісля три місяці або навіть півроку після завершення проекту».
   У агентствах пропонують клієнтам не обмежувати взаємодію «формальною звітністю» - це дозволяє підвищити ефективність роботи обох сторін. «Якщо клієнт ставить завдання виміру, обробки і аналізу даних, то інструменти BTL, як жодні інші, дозволяють виконати аналітику, - вважає Юлія Лаврентьева, директор відділу спецпроектів РГК «Оскар». - Необхідне виконання лише однієї умови - повний «контакт» і «єдність» з клієнтом». Проте для цього часто бувають необхідні комерційні дані клієнта - дані про продажі, причому не в об'ємах відпустки із складів, а у вигляді звітності з торгівельних крапок. І це викликає проблеми. «Ми оцінюємо ефективність акцій, орієнтуючись, головним чином, на зміну рівня продажів, працюючи з даними, що надаються дистриб'юторами продукції, - підтверджує Леонід Зезін, керівник BTL-департаменту агентства Impacto (входить в ADV Group). - Проте отримати їх важко і не завжди можливо».
   Можна спробувати залучити для здобуття подібних даних «розвідників», тобто співробітників спеціалізованих маркетингових фірм. Але, на думку Цвяха, це не дає скільки-небудь значимого ефекту. «Для мережі вони не розвідники, а шпигуни і негідники, - говорить консультант. - Буде великим успіхом, якщо клієнт надалі звернеться до послуг цього ж BTL-агентства або магазин дозволить проводити у себе аналогічні акції з цим товаром». На думку Олесі Макаренко, директора по маркетингу компанії «Беталінк», надання подібної інформації на користь замовників. Адже агентство, як і компанія, теж робить виводи відносно подальшої роботи, виправлення помилок і пошуку нових, оптимізованих доріг вирішення завдань. «Реальне збереження комерційної таємниці може гарантувати лише чесне слово, - говорить Дмитро Тюрін, директор по маркетингу мережі кінотеатрів «Кіномакс». - Не все можна прописати в договорі. Рівень довіри визначається, перш за все, положенням партнерів на ринку, їх іміджем, а також періодом спільної роботи». Важлива і репутація партнерів на ринку, рівень складності завдань, які ними вирішувалися раніше, і тому подібне «Роздрібні мережі не люблять ділитися інформацією, - підтверджує Дмитро Алешин, керівник відділу реклами і мерчандайзинга мережі універсамів «Копійка». - І в першу чергу з рекламними агентствами». Саме вони, за спостереженнями Альошина, проводять частку акцій в магазинах за замовленням тих або інших постачальників. «Ми, як мережа, співпрацюємо переважно з постачальниками, а не з агентствами, провіднимо для них дослідження, і, природно, «не знаємо» агентства, - говорить менеджер. - Звідси і наша недовіра до них - навіщо їм потрібні дані, чи уповноважить їх постачальник, чи буде забезпечена конфіденційність цих даних».
   В'ячеслав Карпов, керівник BTL-відділу комунікаційної групи «Рекламний Картель», пропонує простий спосіб вирішення цієї проблеми. «Важливішу роль грає документальне підтвердження даних, використовуваних в оцінці ефективності, - рахує Коропів. - При оцінці ефективності таких промо-кампаній, як дегустація і приз за покупку, дані по об'ємах продажів повинні підтверджуватися чеками, які забирають у покупців в обмін на приз. В цьому випадку замовникові досить перевірити звіт про проведення акції, оскільки агентство не зможе підтасувати факти при його складанні». Цікаво, що, за спостереженнями Альошина, з проханням про надання даних по продажах звертається не більше 5% агентств або постачальників, провідних промо-акцій в «Копійці». «Останні ж навіть не намагаються це зробити», - дивується він.

Третій зайвий?

   На думку Олени Мушинськой, директора по комунікаціях агентства TMA-DRAFT (ADV Group), зростання продажів є найпоширенішим показником ефективності акції, але лише одного цього методу недостатньо. «Принаймні, потрібно вимірювати, наскільки довго зберігається ефект акції», - говорить вона. «Для цільових акцій, орієнтованих на підвищення лояльності споживачів або зростання продажів, ефективність можна вимірювати прямими методами за підсумками акцій, - говорить Катерина Капустіна з Prior. - Але всі ці акції, направлені на споживача, при правильному підході починаються із стимулювання ритейлерів і дистриб'юторів за допомогою інших акцій - інакше товари в потрібному об'ємі просто не попадуть на полиці. І оцінювати роботу з партнерами треба по глибині проникнення з врахуванням збільшення рівня продажів або розширення продуктової лінійки». Цілі, яких необхідно досягти за допомогою рекламної кампанії, визначають і засоби, тобто види і форми акцій. «Для розвитку дистрибуції не варто пропонувати роздачу безкоштовних зразків споживачам, а треба подумати про програму, що мотивує торгівельні місця, - говорить Мушинськая. - А безкоштовні зразки слід використовувати, коли товар є в наявності і треба стимулювати пробні покупки». Є і інший спосіб - залучити до оцінки підсумків акції незалежну дослідницьку компанію. На думку Тюріна, «це дозволяє підвищити як об'єктивність оцінки, так і її якість за рахунок використання широкого інструментарію, яким володіють дослідники.
   Можливо, що необхідність участі дослідників визначається величиною проекту і наявністю в компанії-замовника невеликого підрозділу, здатного говорити з дослідниками на одній мові. З січня 2006 року в структурі компанії з'явився підрозділ, що спеціалізується на стратегічному маркетингу. «Ми плануємо в 2006 році залучати дослідницькі компанії для оцінки і аналізу результатів наших акцій», - додає менеджер. В той же час, по словах Тюріна, невеликі компанії за наявності кваліфікованого відділу маркетингу можуть взагалі обійтися без залучення зовнішніх виконавців. На цьому можна,по-перше- заощадити, по-друге- оцінка ефективності буде прозора і контрольована, по-третє- вирішиться проблема збереження комерційної таємниці.
   У грудні 2005 року, за два тижні після відкриття мультикомплексу в Харковіі, мережа «Кіномакс» провела акцію «Квиток на весь день». Суть акції полягала в тому, що гість кіноцентру міг придбати один квиток більшої вартості (50гривень), по якому весь день можна відвідувати будь-які сеанси будь-яких фільмів в будь-якому залі. Паралельно з кінопоказами у фойє проходила розважальна програма з клоунами, розіграшами, конкурсами. Акція була направлена на чотирикратне збільшення середньої денної відвідуваності. «Ми не користувалися послугами ні BTL- агентств, ні дослідницьких компаній, - розповідає Тюрін. - В результаті витрати на проведення акції були мінімальними - лише на друк копійчаних календариків з інформацією. Для фінансування розважальних шоу були притягнені спонсори - зали були названі їх іменами».
   Результати перевершили прогнози. Більшість залів були заповнені, не дивлячись на звичайний, «не блокбастерний» репертуар. Кількісно ефективність акції визначалася по приросту гостей і виручки в дні проведення (акція проходила два дні в суботу і неділю), а також по приросту гостей кіноцентру в наступний за акцією місяць. Відвідуваність в дні акції підвищилася не в 4, а в 15 разів, значно збільшилася і денна виручка, не дивлячись на досить низьку ціну квитка. Приблизно той же рівень відвідуваності зберігався і в наступні дні впродовж місяця.

Гроші в зростання

   Обгрунтованість нормативів, що визначають ефективність BTL-акцій, особливо необхідна, коли агентство за завданням клієнта не лише реалізує ту або іншу механіку, але вирішує ширші, стратегічні завдання. Вибір вигляду механіки часто проводиться просто - на основі величини вартості контакту. Але сама по собі ця величина мало що означає. «Допустимо, вартість контакту склала 1,5 долара. Ну і що? Як це вплинуло на споживачів?» - міркує Дмитро Бадьоро, гендиректор компанії IMS. В той же час кожна BTL-акція має бути унікальною. «Унікальність же не завжди дозволяє використовувати одні і ті ж показники ефективності», - вважає Юлія Лаврентьева. Проте в практику можна вводити оцінку кількості прямих контактів і кількості опосередкованих контактів. Можна вводити і коефіцієнти залежності продажів від контактів в різночасній протяжності».
«Ми ділимо ефект BTL-акцій на дві складові: короткострокову і довгострокову, - продовжує Ірина Герасименко. - Короткострокова - це моментальне і зазвичай велике зростання продажів під час проведення акції. Після того, як акція закінчилася, спостерігається спад продажів до певного рівня, який у свою чергу вище первинного. Як правило, падіння продажів після акції продовжується протягом 1-2 тижнів. Різниця між первинними продажами і продажами після проведення акції і є показник ефекту акції. Чим різниця більша, тим краще показник».
   Збудувати єдину систему показників надзвичайно складно, а може бути, і неможливо зовсім. «Проблема побудови єдиної системи оцінки ефективності BTL-акцій полягає у великій кількості чинників, що впливають на результат кампанії, - роздумує Олена Мушинськая. - Врахувати і прорахувати їх дуже складно: тут і простота механіки, і привабливість призів, і географічні відмінності, і особливості точок продажів, і ринок, що розвивається, рівень дистрибуції, активності конкурентів, інколи навіть погодні умови». Поки вихід з положення учасники ринку бачать в індивідуальних розрахунках коефіцієнта ROI - повернення інвестицій . Витрати на промо-акції в цьому випадку розглядаються не як накладні витрати (цей принцип все ще поширений), а як інвестиції. Подібний підхід дозволяє розраховувати можливий прибуток, абстрагуючись від волюнтаристських запланованих намічених показників. «Наша методологія виміру ROI базується на відомих методах дослідження, таких як exit-poll, глибинні телефонні інтерв'ю і хоум-візити, - говорить Бадьоро. - Розроблена нами методика передбачає оцінку не лише безпосереднього, але і відкладеного ефекту від кожної акції - через 3 і 6 місяців. Дуже скоро буде можливий і складніший прогноз результатів, наприклад з врахуванням різних торгівельних каналів, сегментів цільової аудиторії і так далі».

Галузеві індекси


   Поки створюються універсальні методики вимірів, кожен з учасників ринку діє, як уміє. У реальності це зазвичай зводиться до накопичення власних (не важливо - агентських або клієнтських) даних за статистикою результатів акцій. На підставі цієї статистики і визначається планований результат. Але для акцій, що рідко проводяться, - це не вихід. У вересні 2005 року агентство «Про Номен» проводило для нас акцію «БетаМобіль», - розповідає Олеся Макаренко з «Беталінка». - Це було road-show - по вулицях восьми міст курсував спеціально обладнаний рекламними матеріалами і аудіотехнікою «БетаМобіль». На його борту знаходилися 4 промоутери і ведучий. Кожні 15-25 хвилин автомобіль зупинявся, промоутери спускалися і роздавали флаера-запрошення на шоу, яке проходило увечері за вказаною адресою. Одночасно проводилася роздача сувенірів в обмін на готовність респондента нанести на відкриту частину тіла тимчасову татуїровку з символікою «Беталінка». Увечері в певного салону проводилося шоу (конкурси і дискотека), в якому брали участь що всі бажають. «Заміряти ефективність проведення акції по збільшенню загального об'єму продажів не вдалося, - жалкує Макаренко, - із-за певних об'єктивних проблем на ринку мобільного ритейла, що сталися після літа минулого року (неринкове ціноутворення в результаті конфіскації великої партії «сірого імпорту». - ІР). Але всі наші регіональні співробітники в цих містах хором заявляли, що акція пройшла дуже успішно». Вечірні шоу збирали довкола «БетаМобіля» по декілька тисяч чоловік. У Одессі і правоохоронним органам довелося навіть перегороджувати вулиці. За словами менеджерів регіональних роздрібних підрозділів компанії, після road-show в цих містах різко підвищилися відвідуваність салонів і міра впізнанності бренду «Беталінк». Успішність проведення цієї акції багато в чому вплинула на плани компанії по залученню сторонніх дослідницьких агентств для оцінки і аналізу результатів проведення подібних проектів в майбутньому. Поки дані не накопичені, не залишається нічого іншого, як самостійно встановлювати нормативи, покладаючись лише на власну інтуїцію. «Часто рівень критеріїв встановлюється кожною компанією самостійно залежно від продукту, ринку, конкуренції і цілей акції, - підтверджує Тюрін. - Це може бути і той же коефіцієнт рівня приросту продажів (або прибули) до витрат по акції. По моєму досвіду, проекти вважаються ефективними, якщо дане співвідношення дорівнює 20%».
   «Інформаційна непрозорість ринку - це його біда, - вважає Юлія Лаврентьева. - Відомості про акції, що проводяться, отримати практично неможливо. Ніхто цілеспрямовано не займається збором і аналізом інформації в цілях розвитку всього сектора ринку». Зазвичай компанії проводять самостійний моніторинг по інтернет-сайтах конкурентів або ЗМІ. Поширено і «сарафанове» радіо. «Як правило, клієнт заморожує інформацію про проведені їм проекти як комерційне ноу-хау компанії, а виконавець прагне використовувати акції для самореклами, що веде до необ'єктивності інформації, - нарікає Лавреньева. - По-хорошому, пора зайнятися цим комусь з суспільно-професійних об'єднань, але немає упевненості, що картина буде вдиною».
   Тим часом досвід створення національної системи вимірів відомий, принаймні для окремих продуктів або брендів. «Наприклад, на конференції ESOMAR (Європейське суспільство дослідників громадської думки і маркетингу) у вересні 2005 року, - розповідає Дмитро Таганов, заступник директора по дослідженнях компанії ROMIR Monitoring, - ми познайомилися з методикою дослідження ефективності BTL-акцій для конкретного замовника, розробленою голландською компанією Motivaction Group. В ході проведення промоакцій людей, що узяли рекламні матеріали, просять залишити адресу електронної пошти. За два тижні після закінчення даної акції респондентам, що залишили свої координати, розсилається лист з питаннями: чи купили вони вже той товар, який рекламувався в ході акції, а також чи збираються вони купити даний товар в майбутньому. На підставі отриманих в ході опиту даних будується спеціальна матриця, по якій можна наочно судити про ефективність проведеної акції». Для виміру ефективності BTL в цілому в світовій практиці широко використовується метод Rolling - опити по телефону, в ході яких респонденту пропонується відповісти на питання про те, чи помічав він BTL-акції, що проводилися, чи приймав він в них участь, як до них відноситься, чи зробив після цього покупку рекламованого товару і так далі.Незрідка подібні дослідження є синдикативними, тобто їх результати можуть бути придбані будь-якою зацікавленою фірмою. Спроби проводити аналогічні дослідження робляться і в Україні. «Так, компанія ROMIR Monitoring в 2005 році провела ініціативне дослідження з метою визначити ставлення населення Украіїни до BTL-акцій», - продовжує Таганів. Проте спроби запустити повномасштабний проект поки не увінчалися успіхом. Запитів багато, а замовлень немає, констатує менеджер.

Різні гаманці

   На шляху до створення ефективної методики оцінки ефективності BTL-акцій є і ще одна перешкода. Як вичленувати ефект кожної акції з повномасштабної рекламної кампанії, що використовує у тому числі і ATL-інструменти? Досліди в цьому випадку мало допоможуть. Відповідь споживача на питання, звідки він дізнався про продукт, може бути некоректною - адже він отримав декілька різних рекламних повідомлень і не в змозі вичленувати з них перше. Як бути в цьому випадку? «Ніяк, - відповідає Ольга Белобровцева, директор по стратегічному маркетингу компанії IQ marketing. - Виміряти ефект однієї акції в загальному випадку дійсно неможливо - надто багато чинників, що заважають». Тому доки учасники ринку, оцінюючи ефективність такого роду акцій, орієнтуються на якісні показники або закривають очі на фон, створений прямою рекламою.
   «До 2006 року ми спиралися на два основні показники, - розповідає Олеся Макаренко. - По-перше, це рейтинги промо-акцій, що складаються відділом маркетингу по результатом опиту персоналу роздріба. Основними критеріями успішності/неуспішності заходів були суб'єктивніоцінки проведення акції співробітниками нашого роздріба: чи охоче респонденти брали POS-матеріали, скільки потім цих POS-матеріалів поверталося в салони разом з покупцями, який відсоток тих, що приходять в магазини знав про проведення акції і її механіку, яка доля відвідувачів брала участь в акції. Відповіді на всі ці питання дозволяли отримати загальне уявлення про успішність BTL-проекту. По-друге, конкретнішим і відчутнішим критерієм була зміна співвідношення частин продажів по брендах. Останнє коректно, оскільки практично всі BTL-акції ми проводили спільно з ким-небудь з вендорів».
   Проте в окремих випадках можливі і кількісні оцінки. «Новачки на ринку, що не мають солідних бюджетів на пряму рекламу, а також компанії, що віддають перевагу нестандартному підходу, інколи обмежуються лише BTL-активностью, - говорить Белобровцева з IQ marketing. - В цьому випадку нічого не заважає оцінити ефективність їх акцій звичайними методами». Приблизно так, як це було недавно зроблено агентством маркетингових комунікацій AGN-Group. Акція по виводу на ринок нових шоколадних цукерок «Казкова країна» кондитерської фабрики «Ламзурь» (Саранськ) проходила в Катеринбургу в жовтні минулого 2005 років. Метою акції, за словами Лілії Давлятшиной, директори по роботі з клієнтами AGN-Group, було представити новинку покупцям і стимулювати до пробної покупки. Для цього використовувалися дегустації і семплинг. Промоутери, знаходячись в торгівельному залі, пропонували тому, що кожному бажає спробувати продукт. Ефективність акції вимірювалася за принципом виміру рівня продажів до і після акції. В результаті проведення акції продажу виросли в сім разів. Підрахунок числа покупців, які змогли познайомитися з просувним продуктом, не проводився. Додатковим результатом акції менеджер проекту AGN-Group Олена Абакумова вважає те, що «окрім стимулювання споживачів до пробної покупки вдалося також створити позитивний імідж кондитерської фабрики, оскільки споживачі з великою радістю брали участь в акції».Як мовиться, простенький, але із смаком.


   При ухваленні рішення про те, якими способами досягатимуться завдання рекламної кампанії, необхідно враховувати п'ять чинників. На їх підставі рекламісти розробляють стратегію просування продукту, яка і включає вибирання засобів просування марки.
   Перший чинник - це цільова аудиторія. Вона описується як соціально-демографічними характеристиками (пів, вік, рівень доходу), так і її стилем життя. Зрозуміло, що спосіб життя домогосподарок сильно відрізняється від способу життя ділових жінок-керівників, фахівців або стилю життя студентів. Промо-акції для студентів будуть найбільш ефективні біля вузів або станцій метро, а просування продуктів, орієнтованих на домогосподарок, - безпосередньо в торгівельних мережах, які вони часто відвідують.
   Другий чинник - це специфіка самого продукту. Поважно розуміти, чим «зачепити» потенційного споживача. Продукти харчування необхідно візуально демонструвати, аби зацікавити споживача. А для складної техніки, наприклад телефонів hi-tech з навороченими функціями, необхідні медіа, що дозволяють деталізувати інформацію, наприклад преса.
   Третій чинник, тісно пов'язаний з попереднім, - це специфіка самих ЗМІ. Кожне ЗМІ має свої медіа-характеристики і індекси визначення його ефективності. Крім того, кожне медіа має свої особливості. Наприклад, радіо не дозволяє візуалізувати продукт, але ефективне для анонсування промо-акцій. Інтернет працює на досить вузьку аудиторію і охоплює певну категорію людей - новаторів. Телебачення має свої плюси: воно дозволяє візуалізувати продукт, охопити максимальну аудиторію, а також передати імідж бренду і його основне повідомлення.
   Четвертий чинник - це рекламна активність конкурентів. Дуже важливо не загубитися в конкурентному середовищі і бути відміченим споживачем. При вибиранні засобів просування необхідно знати, скільки засобів конкуренти витрачають на просування свого продукту, де і коли вони розміщуються, а також які промо-акції проводять.
   Нарешті, п'ятий чинник - це величина бюджету на просування марки. Спочатку бюджет на проведення тієї або іншої рекламної кампанії розробляється замовником. Проте при невідповідності розміру бюджету цілям і завданням рекламної кампанії агентство часто рекомендує найбільш оптимальний бюджет. Природно, є різниця між вартістю запуску продукту в Києві і, наприклад, Дрогобичі.
   Замовник активно бере участь в підготовці стратегії просування продукту і плану рекламної кампанії на фінальному етапі. Часто він має особисті домовленості з тими або іншими роздрібними мережами, що полегшує і здешевлює проведення промо-акцій.
   Таким чином, ефективна рекламна кампанія досягається за рахунок спільної роботи рекламного агентства і замовника.


Ми в Facebook