kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

Десять найпоширеніших помилок в дизайні

   Якоб Нільсен склав рейтинг найнеприємніших помилок, які допускають дизайнери в розробці веб-сайтів. На жаль, це одні і ті ж помилки, які повторюються з року в рік.
   Список «Top10 дизайнерських помилок в 2005 р.» складений за результатами опитування  читачів поштової розсилки Якоба Нільсена. Читачі самі називали речі, які їх найбільш дратують в дизайні сучасних сайтів. Що дивно, цей список практично не міняється ось вже декілька років. Помилки залишаються колишніми.

1. Нерозбірливість. Нечитані шрифти перемогли в рейтингу помилок з величезною перевагою, отримавши удвічі більше голосів, ніж другий номер в списку. Дві третини користувачів, які скаржаться на шрифти, невдоволені їх дуже малим розміром, а останні - низьким контрастом шрифту і фону.

2. Нестандартні посилання. Посилання - це головний інтерактивний елемент на сторінці. Потрібно дотримувати загальноприйняті уявлення про те, як повинне виглядати посилання: потрібно виділяти посилання кольором і підкреслювати їх (і не підкреслювати інший текст), виділяти проглянуті посилання, уникати використання JavaScript або інших нестандартних технологій, не відкривати посилання в новому вікні (окрім файлів PDF і тому подібних виключень), інформувати користувача про те, що він побачить при переході по посиланню.

3. Флеш. На третьому місці по незадоволеності користувачів знаходиться флеш. Сайти і інструменти навігації, зроблені у флеші, як і раніше залишаються дуже незручними і незвичними для користувачів.

4. Контент, написаний не для вебу. Це теж надзвичайно дратує, коли натикаєшся на окремі сторінки або цілі сайти, немов переписані з книги. Веб-сторінки мають бути короткими і зручними для збіглого перегляду.

5. Поганий пошук. Якщо всі інші відносно легко виправити, то для поліпшення повнотекстового пошуку по сайті потрібна установка спеціального ПО. Це дійсно коштує того, тому що пошук - фундаментальний компонент людської поведінки в онлайні.

6. Несумісність браузерів. Багато веб-сервер-розробників до цих пір не перевіряють свої сайти на сумісність з альтернативними браузерами, хоча кожен десятий користувач в інтернеті не використовує Internet Explorer.

7. Нескладні форми. Так, люди часто скаржаться на достаток різних форм, які частенько містять надмірно велику кількість непотрібних питань. Тут можна порадити залишити в опитувальниках лише найважливіші питання, а останні зробити необов'язковими для відповіді, максимально упровадити автозаповнення, переводити курсор в перше поле форми, коли відкривається сторінка (це економить один клік).

8. Немає контактної інформації або інформації про компанію. Дійсно, багато сайтів в інтернеті неначе створені анонімно. Телефонний номер і адреса електронної пошти на сайті мають бути обов'язково, а бажано ще розмістити фізичну адресу, тому що з надмірно скритною компанією ніхто не захоче мати справи.

9. «Заморожена» розмітка і сторінки фіксованої ширини. Тут дві проблеми: 1) на великих моніторах сторінка перетворюється на вузький стовпчик тексту, а на маленьких може зажадати незручної горизонтальної прокрутки; 2) права частина сторінки може не поміститися на сторінку при роздруку на папері.

10. Неправильне масштабування фотографій. Насправді десяте місце зайняли спливаючі вікна, але Якоб Нільсен особисто помістив сюди проблему з фотографіями, тому що із спливаючими вікнами і так все зрозуміло - це найненависніша рекламна техніка. А ось з фотографіями цікаве питання. Річ у тому, що в електронній комерції дуже важливо продемонструвати товар у всіх подробицях. На фотографіях товару обов'язково має бути функція зуммерування, яка показує фотографію збільшеного розміру. На жаль, на багатьох сайтах функція неправильно реалізована, наприклад, недопустимо при зуммеруванні показувати ту ж саму фотографію.
   Гуру в області юзибилиті і дизайну Якоб Нільсен з тим, що крушить відзначає, що дизайнери надмірно захоплюються сучасними технологіями, зокрема, постійно владнують конференції з новомодного «Web 2.0», тоді як користувачам насправді немає жодної справи до технологій. Їм потрібно лише аби текст читався, контент відповідав на їх питання, а навігація і пошук дозволяли знайти потрібну інформацію.

 

Ми в Facebook