kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог

7 рекомендацій, як підготувати ефективну статтю для сайту

   Ці нескладні рекомендації дозволять Вам зробити з просто хорошої статті для сайту статтю ефективну. Тобто ту, яка стане джерелом додаткового пошукового трафіку на Ваш сайт.
   На нашому будівельному порталі КЕЛЬМА! всі фірми - зареєстровані учасники - можуть безкоштовно і легко розміщувати свої статті.Спостерігаючи за цими статтями, я бачу, що лише дуже мале їх число враховує ті елементарні вимоги, виконання яких допомогло б значно (у декілька разів!) збільшити приплив відвідувачів на сторінку з цією статтею.
   Звичайно, якщо Ви розміщуєте свої статті, то хотіли б аби їх побачило якомога більше людей. І сама краща дорога для цього - зробити так, щоб сторінку із статтею побачили і високо оцінили роботи пошукових машин. Це дозволить відвідувачам того ж Яндекса після запиту наприклад, слова «металлочерепиця», побачити посилання саме на Вашу статтю (звичайно, якщо в ній йдеться про металлочерепицю)!
   А раз відвідувач побачив в Яндексі те, що шукав, значить він і прийде саме до Вас, тобто почитати Вашу статтю.Рекомендації ці корисні як при розміщенні статей на своєму сайті так і при публікації своїх статей на інших сайтах, порталах і каталогах.Використовуючи їх, Ви практично зробите те ж саме, що роблять оптимізатори сайтів, коли вони обіцяють вивести Ваш сайт в першу десятку на Яндексі, Рамблері і тому подібне (хоча, звичайно, оптимізатори виконують і інші роботи).
   Отже, ми передбачаємо, що у Вас вже є стаття. Залишається лише доопрацювати її для розміщення на сайті. Прочитайте ці рекомендації:

1. ВИБЕРІТЬ В СТАТТІ ОДИН-ДВА КЛЮЧОВІ СЛОВА АБО СЛОВОСПОЛУКИ, які відображають головний вміст статті і по яких, як ви передбачаєте, відвідувачі шукатимуть Вашу статтю в пошуковій системі. Наприклад, хай стаття присвячена тому, як Вибрати крівлю для даху і в ній говориться, зокрема, про металлочерепицю. Саме це ключове слово може стати тим запитом, по якому знайдуть статтю Ваші читачі.
До речі, вибираючи ключові слова, Ви можете оцінити, наскільки часто люди за цими словами щось шукають в Інтернеті. Це можна зробити тут: http://wordstat.yandex.ru
2. ЗМІНІТЬ ЗАГОЛОВОК СТАТТІ - якщо він не містить в собі ключового слова. Наприклад, якщо у вас був заголовок «Дах з металу», то Ви його можете поміняти на
«Металлочерепиця - крівля для даху» або «Дах з металлочерепиці».
Але краще, аби ключове слово стояло саме в тій формі, яка передбачається в запиті, тобто перший варіант заголовка в цьому випадку більш личить.
   Якщо сайт побудований правильно, то заголовок статті повторюватиметься у верхній (найчастіше сині) смужці браузеру, тобто автоматично увійде до титулу сторінки. Це ж можна побачити і у тому випадку, коли Ви намагаєтеся зберегти сторінку, натискує «Зберегти як.» у Інтернет Експлоері. Це може бути лише заголовок, але може бути і заголовок, доданий до інших слів з титулу сайту.Якщо на Вашому сайті такого немає - поговоріть з Вашим вебмастером. Річ у тому, що присутність ключового слова на титульній сторінці дуже важлива для пошукової системи. Тому, можливо буде потрібна модернізація, коди сайту.
3. РОЗБИЙТЕ СТАТТЮ НА ДЕКІЛЬКА РОЗДІЛІВ і придумайте до кожного з них заголовок. Число розділів залежить від об'ємів статті, можливо, їх буде два-три, а може і більше.
У заголовках розділів теж має бути присутнім слово із запиту. Наприклад, один із заголовків розділу для нашого випадку може бути такий -
"ЯКІСТЬ МЕТАЛЛОЧЕРЕПИЦІ"
Зверніть увагу, що заголовок розділу потрібно написати таким шрифтом, який би вказав на те, що це дійсно заголовок. У простому випадку використовується спеціальний стиль оформлення шрифту - «Заголовок». Якщо не знаєте як це зробити, можна просто виділити жирним кольором,великими буквами, розміром і тому подібне
4. ВИДІЛЯЙТЕ КЛЮЧОВЕ СЛОВО В ТЕКСТІ жирним шрифтом.
У наступному абзаці наводиться приклад такого виділення:
«друга, не менш важлива складова металлочерепиці - її декоративний шар, який одночасно також виконує функції захисту. Зазвичай його виробляють з полімеру. Нарешті, третім визначальним компонентом металлочерепиці можна вважати її профіль. Профілізація листів черепиці відбувається вже після нанесення всіх захисних шарів і відбувається на заводі-виробнику металлочерепиці. Моделі металлочерепиці відрізняються кроком, малюнком і глибиною профілю.».
   Не потрібно виділяти пошукове слово скрізь, де воно зустрічається. Це перешкодить читачеві, може зробити статтю погано читаною. Але декілька таких виділень - шрифтом, кольором або навіть розміром варто зробити, аби робот пошукової машини побачив значущість слова «металлочерепиця» в даному тексті.
5. ЯКЩО ВИ ПУБЛІКУЄТЕ СТАТТЮ на чужому сайті, зробіть, по-можливості, на пошуковому слові посилання на свій сайт.
Так в нашому прикладі, ми можемо зробити посилання на слові «Металлочерепиця». Це посилання повинне вести на ту сторінку нашого сайту, де якраз і говориться про крівлю, дахи і металлочерепицях. Втім,посилання можна робити і при публікації статті на своєму сайті. Тоді посилання вестиме, наприклад, на сторінку, де представлений опис тієї марки металлочерпиці, якою торгує Ваша фірма.
6. РОЗБИВАЙТЕ СТАТТЮ НА НЕВЕЛИКІ АБЗАЦИ. Це потрібно для того, щоб стаття легко і швидко читалася, що дуже важливо в інтернеті. Розмір абзацу рекомендується робити в межах трьох-чотирьох рядків. При цьому навіть необов'язково, аби в одному абзаці була повністю закінчена думка.
7. І ОСТАННЯ РЕКОМЕНДАЦІЯ - ЗНАЙТЕ МІРУ :)
Ключове слово повинне зустрічатися в статті з природною для нормального тексту частотою. Причому частота ця відносна - чим більше стаття, тим більше таких слів може бути в її тексті. Інколи наводять такі дані: частота ключового слова має бути в межах 5-7%.
Але, по видимому, сповна розумним обмеженням стане природність і легкість для читання тексту після всіх його модернізацій. Все ж Ваша стаття призначена не лише для робота, але і для живого читача - людини.
P.S.
Як «бонус» ще одна рекомендація:
- якщо Ви хочете ще вище підняти вагу тієї сторінки, де розміщена Ваша стаття, робіть на інших сайтах посилання на неї з таким текстом, який включає ключове слово.
Так, для нашого випадку це може бути посилання з таким текстом:
«Металлочерепиця - краща крівля для даху»
Зверніть увагу, що це посилання веде не на головну сторінку сайту ,а саме туди, де розміщена наша стаття.

 

Ми в Facebook