kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Завод реклами Фішка

5 умов успіху проекту Private Label

   Private Label - явище, що несе вигоди всім учасникам процесу, - і виробникам і роздрібу. Більш того, за певних умов участь в цьому проекті може бути цікава виробникам харчових інгридієнтів, єдиними клієнтами яких до цих пір були лише промислові підприємства.
   Вигода виробника FMCG від участі в проектах private label в першу чергу в стабільному завантаженні потужностей, а в другу - потіснити конкурентів на полиці, оскільки товари під власною маркою користуються пріоритетом у викладенні. Ну і звичайно, постачальник private label звільняється від додаткових оплат і знижок, неминучих при стандартній співпраці з мережею.

 

Для чого ритейлу Private Label?

   Є як комерційні, так і якісні вигоди. Перш за все, наявність приватної марки в портфелі брендів збільшує дохід категорії. Це дуже актуальна тема в світлі гостроти цінової конкуренції між роздрібними мережами.
   З точки зору якісних вигод, Private Label дозволяє зменшити залежність від ключових виробників, стосунки з якими бачаться керівникові категорією недостатньо розвиненими з точки зору партнерства. Це такий своєрідний інструмент тиску на лідера категорії. Їм можна користуватися, можна не користуватися, але цей інструмент є.
   Третя мета - позиціювання. Private Label дозволяє ритейлеру мати «товар першої ціни» в категорії і таким чином добитися необхідного формування необхідного образу мережі у покупця. Перебільшуючи, досить мати в асортименті макарони під маркою мережі по 9,90 і в свідомості (певній частині) покупців в цій мережі можна здійснювати найвигідніші покупки.
   Четверта мета - лояльність. Private Label - це вірний спосіб збільшити лояльність покупця до бренду мережі. Приклад: продажі розчинної кави під приватній мазкій мережі гіпермаркетів ОКЕЙ у декілька разів більше продажів кави «Нескафе». Окрім як в гіпермаркетах ОКЕЙ цю каву ніде не можна купити. Чи сприяє це зростанню лояльності покупців до бренду «ОКЕЙ»? Поза сумнівом, так, і про це красномовно свідчить приведена статистика. Чи повинен при цьому товар містити назву мережі? Не обов'язково.
   І п'ятий, кумулятивний ефект - зростання вартості бренду ритейлера. Якщо доля private label складає 10% товарообігу, то доля в доході мережі буде як мінімум 20%. Можна сказати, що 20% свого доходу ритейлер отримує завдяки самому собі. Це свідоцтво великій фінансовій стійкості.
   Які рішення необхідно прийняти для здобуття вигод від проекту Private Label?

1. Визначити мету створення ЧМ:

- максимізація прибутковості або лідерство за цінами або і те і інше одночасне;

- визначити критерії прибутковості для приватної марки

2. Прийняти стратегію нейминга:

- використовувати бренд мережі чи ні, і якщо так, то як і в яких випадках

3. Прийняти концепцію дизайну:

- використовувати єдині елементи і якщо так, то які, або створювати унікальний дизайн для кожного товару

4. Розробити концепцію мерчендайзингу для private label

5. Прописати процедури і регламенти створення товарів під приватною маркою.

 

Ми в Facebook