kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

Блог реклама


Багато компаній з більшим чи меншим успіхом намагаються отримати користь з Twitter - соціальної мережі з більш ніж 100 млн користувачів. Деякі невеликі західні компанії дійсно зуміли перетворити Twitter в ефективний маркетинговий інструмент, використовуючи його як засіб персоналізованого взаємодії з існуючими та потенційними клієнтами.

Компанії використовують Twitter, щоб взаємодіяти безпосередньо з потенційними клієнтами, іноді прямо за допомогою їх мобільних телефонів або інших кишенькові гаджетів. Компанія недавно представила технологію «промо-твітів», яка дозволяє показувати рекламні повідомлення в результатах пошуку, хоча для певної групи партнерів, включаючи Best Buy, Bravo, Red Bull і Sony Pictures, можливості по використанню цієї програми будуть залишатися обмеженими. З часом Twitter планує пропонувати рекламні послуги більш широко, проте до тих пір малий бізнес буде продовжувати продуктивне використання сервісу.

Просто слухайте

Що кажуть люди про вашу фірму? На відміну від розмов по телефону або листування по e-mail, бесіди в Twitter зазвичай видно всім, і «підслуховування» в даному випадку не є протизаконним.

Одна з компаній, які відкрили корпоративний мікроблог, носить ім'я Avaya. Це провайдер телекомунікаційних послуг з міста Баскін-Рідж, штат Нью-Йорк. Avaya використовує сторонні додатки для моніторингу згадувань свого бренду і автоматичних повідомлень про це за допомогою заздалегідь заданих ключових слів для опису своїх продуктів і відстеження дії конкурентів, говорить Пол Даней (Paul Dunay), керуючий директор з сервісу та соціального маркетингу.

Компанія відстежує приблизно 2500 записів в Twitter за тиждень. Найчастіше їх пишуть клієнти, скаржаться на технічні проблеми. «Якщо ми бачимо подібний пост, то реагуємо на нього протягом 15-20 хвилин. Це, звичайно, дуже сильно напружує техпідтримку, але клієнти задоволені », - розповів Даней.

Avaya також шукає в Twitter потенційних клієнтів. Одного разу якась фірма опублікувала пост про пошуки нової телефонної компанії - пан Даней відповів на нього, представив себе і компанію, а потім запропонував людині, розмістив пост, співпрацювати з Avaya в якості стратегічного консультанта. «Протягом двох тижнів ми змогли перетворити свій твіт в $ 250 тис.», - повідомив він.

Не будьте занудою

Humphry Slocomble - це невелике 14-місцеве кафе в Сан-Франциско: його мікроблог має понад 300 тис. читачів, і це куди більше, ніж у їхніх конкурентів-гігантів: Ben & Jerry's, Baskin-Robbins або Dairy Queen. Дуже непогано для такої маленької компанії, яка почала вести мікроблог в Twitter менше року тому.

«Ми почали використовувати Twitter, тому що у нас не було грошей на рекламу або промо-компанії взагалі, - говорить Шон Вей (Sean Vahey), співвласник і керівник компанії. - Ми продаємо продукт, який змінюється щодня. Один покупець якось запитав - як це у нас виходить постійно пропонувати щось нове і при цьому актуальне? Ідеальним відповіддю було слово «Twitter».

Перше враження містера Вея від Twitter можна описати одним словом: скукота. Тому він вирішив робити свої пости різкими, часом навіть грубуватими, і при цьому не втрачати їх «розважальну складову». Його девіз - «Морозиво зі ставленням».

В твіти компанії можна дізнаватися про оновлення меню, яке включає в себе понад ста різних видів морозива - у тому числі proscuitto, молочний шоколад з естрагоном і фуа-гра. «Як тільки ми пишемо про новий смак в Twitter, - говорить г-н Вей, - ми отримуємо моментальну реакцію на нього».

Відповідайте на FAQ

Деякі компанії використовують Twitter в якості сервісу техпідтримки. Whole Foods - один з найбільших рітейлерів у Twitter, що має понад 1,7 млн. читачів. Марла Ервін (Marla Erwin), член команди Whole Foods, яка спостерігає за аккаунтом, оцінює частку клієнтів, що користуються їх мікроблогом для вирішення своїх питань, в 75%.

Для Whole Foods Twitter є FAQ в реальному часі. Сенс його полягає в тому, що якщо в однієї людини є питання, то таке ж питання цілком може виникнути і у когось іншого. Один з явних ознак того, що компанія співпрацює зі своїми читачами, є велика кількість знаків «@» на сторінці (умовне позначення в Twitter для відповіді певному користувачеві). «Ви завжди повинні пам'ятати, що є частиною спільноти, і ви повинні запропонувати для цієї спільноти щось дійсно варте уваги, - каже міс Ервін. - Це не стосується особисто вас [вашої компанії]. Якщо ви будете постійно говорити тільки про себе, то всі ваші читачі відразу занудьгують ».

Створюйте фокус-групи

Аудиторія в Twitter також може послужити як фокус-групи, за яку вам не потрібно платити. Кріста Вілсон (Christa Wilson) володіє невеликою булочної Kiss My Bundt в Лос-Анджелесі. Їй подобається експериментувати з новими рецептами, і вона використовує Twitter для отримання відгуків. «Це абсолютно точні фокус-групи: мені не треба кудись ходити і шукати людей, яким цікава випічка, - говорить вона. - Мій світ вже тут: мої читачі в Twitter і фанати на Facebook ».

Коли міс Уілсон захотіла спробувати новий рецепт, вона опублікувала інформацію про це, виклала фотографії і запросила читачів спробувати новинку безкоштовно. Їх відгуки допомогли їй створити ідеальний рецепт, улюблений зараз дуже багатьма покупцями. Її мікроблог читають близько 2 тис. чоловік.

Говоріть з віртуальної трибуни

Для деяких Twitter є чимось на зразок трибуни, з якої вони віщають про високі технології. У Тіма Беррі (Tim Berry) відмінна робота. Він є засновником Palo Alto Software і взяв на себе роль проповідника про шляхи планування та управління малим бізнесом. У своєму мікроблозі він дає посилання на цікаві статті, на інші блоги і пише взагалі про все, що його дивує. «Ключове слово - бути цікавим», - говорить він. Г-н Беррі каже, що він вірить в те, що його Twitter генерує від 10% до 20% трафіку його компанії. Якщо він зможе заслужити повагу і стати авторитетною персоною, каже він, клієнти будуть купувати його продукти та послуги все більше і більше. «Прості продажу зараз уже не працюють, - додає він. - Якщо хтось починає просто продавати, я припиняю його читати ».

Мері Сміт (Mary Smith), яка читає лекції і проводить тренінги з соціальних медіа, живе за правилом «маркетинг повинен бути завжди». У неї понад 68 тис. читачів у Twitter. Г-жа Сміт не використовує традиційні маркетингові пуш-повідомлення, які безпосередньо рекламують події на зразок вебінарів (веб-семінарів). Замість цього вона публікує небудь здатне порушити людська цікавість і додає посилання. Для пані Сміт Twitter є способом налагодити особистий контакт - у відповідних масштабах. «Неважливо, в чаті я, роблю ретвіти, відповідаю на твіти або говорю про своє особисте життя, своєї продукції або послуги - все це тільки маркетинг, - говорить вона. - Люди купують інших людей ще до покупки товарів і послуг ».

Результат: за словами пані Сміт, половина її клієнтів знайшли її через Twitter.

Почніть з малого

Можете відразу відповісти на питання - який знаменитий архітектор спроектував піраміду поруч з Лувром? Якби ваше питання було поставлене в Twitter (відповідь - І.М. Пий), то ви б одразу ж натрапили на французьке кафе La Boulange, у якого 11 точок у Сан-Франциско. В La Boulange розважаються постами в Twitter кшталт «їжте більше шоколаду». У блогу близько тисячі читачів, але для малого бізнесу навіть кілька сотень читачів вже можуть представляти відчутну цінність. «Twitter дозволяє малому бізнесу зберігати особистий контакт», - говорить Анамітра Банерджі (Anamitra Banerji), старший менеджер по продуктах в Twitter. «Справа зовсім не в кількості читачів, - додає Емілі Дон (Emily Doan), директор La Boulange з виробничих питань. - Мова йде про встановлення зв'язків і відносин з людьми. Щоб про нашу компанію пам'ятали кожен день ».
 
 
Разместить уникальную статью для продвижения сайтов в Google

Ми в Facebook